EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Badminton Yıldızlar Şampiyonası Sona Erdi

Ayvalık’ta Badminton Yıldızlar Şampiyonası Sona Erdi
78 views
31 Mart 2016 - 0:31

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Federasyonu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Spor faaliyetleri kapsamında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Badmington Yıldızlar Grup Yarışmaları sona erdi.

Ayvalık’ta Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda yapılan karşılaşmalarda; 11 ilden 110 sporcu katıldı.

Yıldızlar Kategorisi Badminton Grup Yarışmalarına, takımların gruptaki katılıma göre 3 grup A-B-C (4-3-3),(4-4-3) veya (4-4-4) olmak üzere kura ile yerleştirildiği öğrenilirken, tek devreli lig usulüne göre oynanılan maçlarda erkekler ve kızlar etaplarında birinci ve ikinci olan takımların Türkiye Badminton Şampiyonasına katılmaya hak kazandıkları bildirildi.

Şampiyonanın Okullararası Yıldız Kızlar Badminton Yarışmalarında birinciliği Denizli Özel Server Gazi Ortaokulu kazanırken; ikinciliği Bursa 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, üçüncülüğü Manisa Şehitler Ortaokulu, dördüncülüğü de Kütahya Linyit Ortaokulu elde etti.

Şampiyonanın Okullararası Yıldız Erkekler Badminton Yarışmalarında ise birinciliği Bursa 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, ikinciliği Manisa Avni Gemicioğlu Ortaokulu, üçüncülüğü Çanakkale Akçakoyun Y.B.Ortaokulu, dördüncülüğü ise Kütahya Özel Germien Ortaokulu elde etti.

Şampiyona sonrasında dereceye giren takımlara madalya ve ödüllerini; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Gıda Tarın ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yusuf Aygün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu, Turnuvanın Başhakemi Ali Mesut Birinci verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1