EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta 3. Uluslararası Halk Oyunları Şenliğine Muhteşem Final

Ayvalık’ta 3. Uluslararası Halk Oyunları Şenliğine Muhteşem Final
124 views
25 Nisan 2016 - 10:20

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediyesi’nin destekleriyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Uluslar arası Halk Oyunları Şenliği renkli görüntüleri beraberinde getirdi.

Hindistan, Kuzey Kıbrıs, Bulgaristan, Kuzey Osetya, Romanya’dan gelen halk oyunları ekipleriyle Anadolu’nun dört bir yanındaki folklor örneklerinin sunulduğu şenliğe, vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci e vatandaşların hazır bulunduğu şenlik Ayvalık Belediyesi’ne ait Açık Hava Tiyatro’sunda gerçekleşti.

Konuk ekiplerle toplam 18 halk oyunları topluluğunun katıldığı uluslar arası şenlikte en büyük ilgiyi organizasyona Hindistan’dan katılan ekibe gösterildi.

23 Nisan akşamında gerçekleştirilen organizasyonda konuk ekiplerin ülkelerinin folklorundan örnekler sergilerken,  Ayvalık’ taki okulların halk oyunları ekipleri de Anadolu’nun  dört bir yanından en özel folklorik motifleri sergiledi.

Düzenlenen organizasyonla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, “Bu yıl 3. sünü düzenlediğimiz Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Uluslar arası Halk Dansları Şenliği’nin galasındayız. 20-23 Nisan tarihleri arasında devam etmekte olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın finali burada farklı okullardan ve farklı ülkelerden gelen misafirlerimizin halk danslarından örnekler sunmaktadırlar. Burada çocuklarımızın mutluluk içerisinde kutlamış oldukları bayramın final bölümünde hünerlerini büyük bir ilgiyle izledik” dedi.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, organizasyonda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1