EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıklı milli antrenör Volkan Sersan’a yine başardı

Ayvalıklı milli antrenör Volkan Sersan’a yine başardı
274 views
08 Ekim 2019 - 11:57

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından İspanya’nın Marina D’or bölgesinde düzenlenen Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası son gün müsabakalarıyla sona erdi.

Milli tekvandocularımız; 2 Altın 2 Gümüş ve 1 Bronz Madalya ile Genel Klasman da Avrupa 2.si Bayanlarda ise Avrupa 3.sü olarak büyük bir başarıya imza attılar.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Uluslararası Tekvando Antrenörü Volkan Sersan’ın da Milli Takım Antrenörü olarak görev yaptığı İspanya’nın Orpesa bölgesinde düzenlenen Gençler Avrupa Tekvando Şampiyonasında 45 ülkeden 575 sporcunun mücadele etti. Şampiyonanın son gününde erkeklerde 73, 78 ve +78 ve kızlarda ise 63, 68 +68 kilolarda müsabakalar yapıldı.
Şampiyonaya 34 sporcu ile katılan Türkiye’yi son gün müsabakalarında 6 sıklette 5’i erkek 4’ü kız olmak üzere 9 sporcu temsil etti. Kızlar +65 kiloda ülkemizi temsil eden Berra Nur Çiftçi bronz madalyanın sahibi oldu.

GENEL KLASMANDA AVRUPA 2’NCİSİ OLDUK
Türkiye, bu sonuçlarla Avrupa şampiyonasını 2’si altın, 2’si gümüş ve 1’i bronz olmak üzere 5 madalya ile tamamladı. Şampiyonanın ilk gününde erkekler 48 kiloda Server Balaban ile kızlar 44 kiloda Azra Çavuş altın, 52 kiloda Özge Özbey ile 59 kiloda Işıl Zafer gümüş madalyanın sahibi olmuştu.
Türkiye, şampiyonayı genel sıralamada Rusya’nın ardından 2’nci olarak bitirdi. Türkiye, kız takım sıralamasında 3’ncü, erkek takım sıralamasında ise 4’ncü sırayı aldı.
Şampiyonanın son gün müsabakalarını Barcelona Başkonsolosu Güçlü Kalafat ve Konsolos Yardımcısı Gülay Demirtaş da izleyerek, milli takım kafilesine destek verdi.
Tekvando’da elde edilen bu başarı Türkiye’nin göğsünü kabartırken, sporseverler; şampiyonada mücadele eden sporcularımız olmak üzere onları yetiştiren antrenörleri, kafileyi İspanya’da yalnız bırakmayan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Başkan Vekili Dr.Oktay Duymaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Takım Teknik Direktörü Ali Şahin başta olmak üzere teknik ekibe ve hem Ayvalık’ı, hem de Türkiye’yi İspanya’da temsil eden Volkan Sersan’a teşekkür etmeyi ihmal etmediler. SUAT SALGIN (AYVALIK)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1