EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıklı gaziler, gazetecileri unutmadı

Ayvalıklı gaziler, gazetecileri unutmadı
220 views
11 Ocak 2020 - 1:18

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şubesi bünyesindeki gaziler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan gazetecileri unutmadı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şubesi bünyesindeki gaziler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan gazetecileri unutmadı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Bu kapsamda; Anadolu Ajansı, İhlâs Haber Ajansı, Associated Press, Yeni Asır-Sabah, Körfezde Olay, Ege Gündem, Ayvalık Sözcü, Medya Ayvalık Muhabiri Suat Salgın ile Demirören Haber Ajansı ve TRT Ayvalık Muhabiri Hüsnü Evren’i ziyaret eden gaziler, ilçenin iki basın emekçisini de nezdinde tüm gazetecilerin bu özel gününü kutladılar.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu’nun öncülüğünde Halil Kovancı ve Hüseyin Demiral tarafından gerçekleşen anlamlı ziyaret sohbet havasında geçti.
Ziyarette konuşan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu, güncel hayatta yaşanılan olayları; tüm olumsuz koşulları alt ederek kamuoyuna yansıtan tüm gazetecilerin, çok önemli bir görevi üstlendiğini kaydederek, ülke genelindeki basın mensuplarının hak ettikleri koşullarda çalışabilme şansına kavuşabilmelerini diledi.
Canları pahasına Türkiye’nin topraklarını ve Türk Milleti’nin bekasını koruyabilmek için Kıbrıs, Kore ve Güneydoğu’da savaşan Türk Ulusu’nun baş tacı olan gazilerin kendilerine yönelik gerçekleştirdikleri anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden gazeteciler Suat Salgın ile Hüsnü Evren de Ayvalıklı gazilerin nezaket ziyaretine teşekkür ettiler.
Salgın ve Evren; tıpkı 15 Temmuz Gazileri ile Muharip Gaziler arasında bazı haklar konusunda ortaya çıkan ayrıcalıklar gibi; kendilerinin de gazetecilik mesleğinde alın teri dökenler muhabirlerle, boynuna fotoğraf makinesi takarak “Ben gazeteciyim” diye ortaya çıkanlar arasında benzeri sorunlar yaşadıklarını dile getirerek, “Gazetecilik meşakkatli bir iştir. Gazetecilik ulvi bir meslektir. Ama günümüzde sosyal medya paylaşım sitelerinde fotoğraf çekerek paylaşım yapan bazı aklıevveller bu mesleğin bir parçası olduklarını savunarak, bu güzelim mesleği kendi çıkarları doğrultusunda hunharca kullanıyorlar. Ne yazık ki; birçok bürokrat ve siyasiler de bu ne idüğü belirsiz kişileri ‘gazeteci’ olarak kabul ediyor ve ekmeğini bu meslekten kazanmaya çalışanlardan da üstün görebiliyorlar. İşte bu tür tablolar yüreğimizi incitiyor. İnşallah bundan böyle siyasetçilerimiz ve bürokratlarımız sapla samanı ayırt edecek bilince ulaşırlar ve hak edene hak ettiği değeri verebilmeyi öğrenirler” ifadelerini kullandılar.
Ayvalıklı gazilerin, gerçekleştirdikleri nezaket ziyareti hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1