EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıklı devecilerden Barış Pınarı Harekâtı’na hayırlı destek

Ayvalıklı devecilerden Barış Pınarı Harekâtı’na hayırlı destek
253 views
21 Ekim 2019 - 0:47

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği yönetimi tarafından, Suriye’deki Barış Pınarı Harekâtı’na destek, mehter takımı konseri ve lokma hayrıyla birlikte verildi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
İlçe merkezindeki Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen anlamlı etkinlikte; Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir Büyükşehir Körfez Koordinatörü Kazım Arslan, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Bahar, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi, Ayvalık Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Altınlı, belediye meclis üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri lokma hayrında, Turgutlu’dan gelen mehter takımı da müthiş bir konser verdi.
Etkinlikte konuşan Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Yatkın, Barış Pınarı Harekâtı’nın; Türkiye’nin bekası ile milli varlığını ciddi şekilde tehdit eden, hain ve bölücü örgütleri yuvalanıp saklandıkları coğrafi alanlarda, etkisiz hele getirmek için kutlu bir seferin harekâtı olduğunu savundu.
Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği olarak, harekâta yürekten destek verdiklerini ve her zaman hükümetin yanında olduklarını kaydeden Mustafa Yatkın, “Türk Milleti, terörle yaşamaya alışmayacak, buna da asla tahammül etmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini samimiyetle tebrik ediyor, sonuna kadar desteklediğimizi çok güçlü şekilde sizinle paylaşıyorum. Türkiye’nin şanlı ordumuzun, Mehmetçiğimizin, Türk milletinin cenabı Allah yardımcısı olsun. Gazamız mübarek geleceğimiz, müstesna zaferimiz mühkem ve mutlak olsun. Ne mutlu Türküm diyene…“ ifadelerini kullandı.
Dernek başkanı Yatkın; kendilerine destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalıklı meslek odaları, etkinliğe katkı veren işadamları ile Karaayıt’taki demir madeni işletmesi yöneticilerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1