EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Ülkü Ocaklarından Terör Tepkisi

Ayvalık Ülkü Ocaklarından Terör Tepkisi
109 views
18 Nisan 2016 - 21:33

Ayvalık ilçesinde, Ülkü Ocakları Başkanı Emin Necdet Öner, terörle ilgili sert bir açıklama yaptı.

“Ateş düştüğü yeri yakar; O ateş bir gün sizi de yakar…” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, “Şehitlerin değil rakamların konuşulduğu, gelinen son noktada şehit ve şehit cenazesi haberlerinin medya tarafından görmezden gelindiği, yayınlanmadığı yada yayın yasağı getirildiği fakat magazin haberlerinin toplum ve aile yapımızı bozmayı kendine hedef edinen programların yazılı ve görsel medyada her zamankinden çok öne çıkartıldığı bu günlerde. Hendek ve tüneller kazılırken susan, evler arası ulaşım geçitleri açılırken görmeyen, barikatlar hazırlanırken bombalar yerleştirilirken duymayan, tırlar dolusu silah ve mühimmat vatan topraklarına girerken sessiz kalan başta hükümet yetkilileri olmak üzere dahli olan herkes; Şehitlerimiz karşısında vebal altındasınız, hiç düşündünüz mü?” denildi.

Açıklamada, “Bölücü örgüt yandaşları tarafından şehit edilen Fırat kardeşimizi, molotof atılarak yakılan henüz 17 yaşındaki Serap kardeşimizi ve daha nicelerinin ailelerinin yaşadıklarını hiç düşündünüz mü?

Devletimizin silahlı kuvvetlerine, memuruna, binasına, araçlarına hele de ambulanslarına zarar verecek, kurşun atacak kadar aciz ama bu devletin ekmeğini yiyen bu topraklar da yaşayan yeşil kartıyla, sosyal yardımlarla hayatını idame ettiren, elektrik su parası ödemeyen öğretmen şehit edip doktor döven, sıkışınca devlete sığınıp palazlanınca düşman olan insan topluluğunu hiç düşündünüz mü?

Surda  Cizre’de yüzlerce binlerce insan istihdam edilecek, eğitimi aksayan bölge halkı çocuklarına telefi eğitimi verilecek, bölge esnafının her türlü borcu silinip zararları telafi edilecek ve şehir merkezleri birilerinin istediği gibi düzenlenecek. Onlar masum ve mağdurken evlatsız ana babalar, hayat arkadaşı ve gelecek umutlarını kaybeden eşler, babalarını, hayallerini kaybeden çocukların gelecekleri yok sayılacaktır. Şehit yakınlarımızın eğitim ve istihdamı bırakın, yaşadığı acının ve psikolojinin telafisini kim verecek hiç düşündünüz mü?

Vatan savunmasında kaybettiği bacağının yerine taktığı protez bacağını Akil İnsan Sürüsüne (!)  atan, kanıyla canıyla almış olduğu gazi madalyasını yapılan bayrak yürüyüşünü engellemeye çalışanların suratına atan, sanki bu günlerin geleceğini o zamandan fark eden gazilerimizi hiç düşündünüz mü?

Göktürk ve Gökçen’in babalarına yazdığı; Şehadet neticesi kana bulanan mektupta belirttiği gibi ‘Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyor ya canlar… Vurulan  bir özel harekat polisimize gövdesini siper ediyor ya askerimiz… Raporlu olmasına rağmen şarapnel parçası gelen ayağına 1 numara büyük bot giyip silah arkadaşlarının yanına geçiyor ya komutan bunu üstlerinden saklayarak… Bunun nedenini hiç düşündünüz mü?

Şimdi soruyorum; kaçanlar, göz yumanlar, sessiz kalan umursamayanlar. Bu hainlere yardım ve yataklık eden şerefsiz, vatansızlar her şeyini geri alacakta; Hayatını kaybeden şehidimin yakınlarını hiç düşündünüz mü? Unutmayın ateş düştüğü yeri yakar; O ateş bir gün sizi de yakar.” ifadeleri yer aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1