EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Temizliğine Kadın Eli Değdi

Ayvalık Temizliğine Kadın Eli Değdi
74 views
13 Haziran 2016 - 11:17

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geçici işçi olarak çalışıp, asgari ücret karşılığında ellerinde süpürgelerle cadde ve sokakları temizleyen köylü kadınlar dikkat çekiyor.

Her gün ilçe merkezindeki ana arter üzerindeki kaldırımlar başta olmak üzere cadde ve sokakları temizleyen kadınların ilçeye bağlı kırsal mahallelerde yaşadıkları öğrenildi.
SGK primlerinin de düzenli olarak yatırıldığı bildirilen 6 kadın temizlik işçisinin her gün saat 08.00 ile 17.00 arasında yoğun bir çabayla ilçedeki cadde ve sokakları pırıl pırıl temizlemesi vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor.
Kadınların temizlik işinde erkeklerden daha başarılı olduğunu belirten vatandaşların takdiri ise Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce memnuniyet verici olarak nitelendirildi.
Ayvalık Belediyesi’nin 6 kadın işçisinin Ramazan nedeniyle oruçlu oldukları halde hummalı bir çalışma temposu içerisinde işlerini en iyi şekilde yapması ilçe esnafını da mutlu ettiği gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1