EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Sanat Derneği kahvaltıda buluştu

Ayvalık Sanat Derneği kahvaltıda buluştu
186 views
15 Ekim 2019 - 10:31

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Sanat Derneği (ASD) yönetimi tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısına ilgi yoğun oldu.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Sanat Derneği (ASD) yönetimi tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısına ilgi yoğun oldu.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık’ın nezih mekânlarından Denizyıldızı restoran da düzenlenen kahvaltıda; Ayvalık İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Aygül Öncel Şahin, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, EMEP Balıkesir İl Başkanı Cemil Tosunoğlu, EMEP Ayvalık İlçe Başkanı Musa Metin, Yenimahalle Muhtarı Talat Karadeniz, AYKÜSAT yönetimi, Ayvalık Sanat Derneği bünyesindeki dans ve müzik topluklarıyla, yine ASD bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Objektif ekipleri ile dernek üyeleri hazır bulundu.
Kahvaltıda konuşan Ayvalık Sanat Derneği Başkanı Ayşe Tosunoğlu, sanatın ancak toplumla birlikte olunca güzel olabileceğinin vurgusunu yaptı.
ASD bünyesinde yeni sezonda hayata geçirecekleri projelerden de bahseden Başkan Tosunoğlu, “Çocuklar için yeni sezon da ‘Burnunu kaybeden Palyaço’ her ay devam edecek. 20 Ekim saat 16. 00’da Sanat Fabrikası’nda yeniden çocukları hem güldürüp, hem de düşündürecek. 26 Ekim de saat 20.30’da, ‘Sessiz Çığlık-Kimliksiz oyunumuzu yoğun istek üzerine tekrar sahneleyeceğiz. Bunun dışında, ‘Hamlet Efendi’ adlı oyunumuz da, Kasım ayı etkinliğimize koyduk. Ayrıca yeni oyunların çalışmalarına da son hızla devam edilmektedir” dedi.
Dernek Başkanı Ayşe Tosunoğlu, ASD bünyesindeki Sanat Fabrikası’nın tüm sanatseverlere açık olduğunu da kaydederek, “Sanat yolunda birlikte yol alıp, daha aydınlık daha güzel günler görmek için tiyatroya yürüyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1