EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Mehmet Akif Ortaokulu LGS’ye hazır

Ayvalık Mehmet Akif Ortaokulu LGS’ye hazır
1.725 views
20 Haziran 2020 - 13:16

Yurt genelinde gerçekleşecek olan Liseye Geçiş Sistemi kapsamında uygulanacak olan merkezi sınav için Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu binası Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm hazırlıklarını tamamladı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Okul idaresi ve yardımcı hizmetlileri hummalı bir çalışma ile okullarını sınav için hazırladılar. Temizlik konusunda her zaman titiz olmasıyla bilinen okul, Cumartesi yapılacak LGS sınavı için son derece hijyenik hale getirildi.
Okul girişinden itibaren uyarı panoları hazırlanarak 14 kural ve maske mesafe ve temizlik konusunda hatırlatmaları yapıldı. Ayrıca okul giriş kapısında okulun kendi bünyesinde hazırlanan pedallar çalışan 2 adet dezenfektan aracı konuldu
Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş, bu aracın imalatı ile okula kazandırıldığını ve yeni dönemde bunun sayısını artıracaklarını böylece harcamalarda tasarruf da sağlanacağını belirtti.
Her şeyden önemli olanın öğrencilerin sağılığı olduğunu vurgulayan Müdür Kurtuluş, “LGS sınavına girecek olan tüm öğrencilere de başarılar dilemeyi ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1