EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık İstiklal İlköğretim Okulundan Anlamlı Çalışma

Ayvalık İstiklal İlköğretim Okulundan Anlamlı Çalışma
148 views
14 Nisan 2016 - 11:08

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, İstiklal İlköğretim Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına anlamlı bir etkinlik için çalışmalarına başladı.
Okul bünyesinde eğitim gören minik ressamlar resim yaparak engelli arkadaşlarına akülü tekerlekli sandalye almak için çalışmalarına başladı. Okul müdürü Yusuf Turan tarafından başlatılan etkinlik kısa sürede büyük ilgi topladı.
Konuyla ilgili Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptığı açıklamada; ”İstiklal İlköğretim Okulu müdürümüz Yusuf Turan, 23 Nisan etkinliklerinde okul öğrencilerinin engelli arkadaşlarına tekerlekli sandalye almak için resim yapıp satarak destek olmak istediklerini söyledi. Çok anlamlı ve duyarlı bir çalışma olduğu için bu etkinliği daha kapsamlı yapmak istedik. 23 Nisana özgü olduğu içinde 23 çocuğumuzun katılımını sağlayarak etkinliği biraz daha büyüttük. Resimlerin tamamlanması ve çocuklarımızın yaparken de bir şeyler öğrenmesi konusunda Ayvalık’ta yaşayan ve okullarımıza destek veren hayırsever ressam Ata Mahmut Altınok bu konuda gönüllü oldu. Etkinliğimiz daha proje aşamasında büyük ilgi gördü ve katkı sağlayan hayırsever sayımız çoğaldı” dedi.

2 ADET AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALİYE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİLECEK
Organizasyona; Uluslararası Kadın sanatçılar Derneği (Femin&Art) Ayvalık şubesi, Ahmet Celil Akçamlı ve Metin Uçak’ın gönüllü olarak destek verdiğini kaydeden Erkan Bilen, “Yaptığımız araştırmalar sonucunda 23 çocuğumuzun yaparak satacakları resimlerden 2 adet akülü tekerlekli sandalye alarak ihtiyacı olan çocuklarımıza vereceğiz. Bu sayede resim yapan çocuklarımız toplum duyarlılığını ve üretmenin mutluluğunu yaşarken 2 çocuğumuza ise akülü tekerlekli sandalye alarak destek vermiş olacaklar. İnşallah bu tür etkinliklerimizi daha çok artırma gayretindeyiz. 23 Nisan 2016 tarihinde saat 12.00 de Cumhuriyet Meydanında 23 çocuğumuzla açacağımız resim sergisi 3 gün açık kalacak. Ümidimiz bu çocuklarımızın resimleri alarak destek olacak hayırseverlerin sayısının çok olması. Sadece Ayvalık’ta yaşayan değil tüm ülke genelindeki hayırseverler resim alabilirler. Bu anlamlı etkinlik için Yusuf Turan’a ve destek veren tüm hayırseverlere şimdiden teşekkür ederim” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1