EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık El Emeği Gece Pazarı’nda Yerler, Kura İle Belirlendi

Ayvalık El Emeği Gece Pazarı’nda Yerler, Kura İle Belirlendi
85 views
14 Haziran 2016 - 11:20

Her yıl Ayvalık Talatpaşa Caddesi ve çevresinde kurulan Gece Pazarında bu yıl seksen dokuz tezgâh yerini alacak.
Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde saat 13.00’de yapılan kura çekimine, yüz yirmi başvurunun seksen dokuz tanesi hak kazandı. Kura çekimi, Ayvalık Belediyesi El Emeği Gece Pazar’ından sorumlu meclis üyesi Dilek Saraçoğlu ve Zabıt Müdürü Hasan Narin nezaretinde yapıldı.

Kura seçimi öncesinde konuşan Zabıta Müdürü Narin, hayırlı olsun dileklerinin ardından şartların Encümen kararıyla belirlendiğini hatırlattı. Şartlar; bir kişinin sadece bir tezgaha sahip olacağı, yerinden memnun olmayanların tezgah sahiplerine para iadesi yapılmayacağı, kura seçimine girmeden önce sezonluk ücretlerini peşin yatırmalarını ve makbuzlarını zabıta müdürlüğüne getirmeleri gerektiğini anlattı. Narin, ‘’El emeği olmayıp başvuranların bu kurada yer alamayacak, dolayısıyla bu bölge de olmayacak, kendilerine başka bir yer göstereceğiz’’dedi

Kura çekimi için herkese mesaj çekildiğini belirtildi. Başvuru şartlarını sağlayıp kura çekiminde bulunmayanların kuralarını, haklarını kaybetmemesi adına Meclis Üyesi Saraçoğlu ve Zabıta Müdürlüğü Personeli çekti.

El Emeği Gece Pazar’ında 16 Haziran kampet tezgâhların sınırları belirlenecek ve Ayvalık 17 Haziran Cuma Günü, Gece Pazarı’na kavuşacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1