EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması

Ayvalık Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması
1.775 views
01 Mayıs 2020 - 0:37

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Demokrasi Platformu üyeleri ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile Belediye Başkan Yardımcısı Melih Arslan’ın da destek verdiği basın açıklamasını Belediye-İş Sendikası İsmail Yeniköylü seslendirdi.
İsmail Yeniköylü yaptığı açıklamada; işçiler, kamu çalışanları, emekçiler, işsizler, yoksullar ve kadınlar seslenerek, “Bugün 1 Mayıs. İşçi sınıfının, emekçilerin ve ezilen halkların ‘Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs’ kutlu olsun. Hastanelerde, fabrikalarda, belediyede, marketlerde, fırınlarda, bürolarda ve birçok işyerinde salgına karşı en önde fedakârca mücadele eden işçi ve emekçi kardeşlerimiz 1 Mayıs sizin gününüz, kutlu olsun. Salgına ve sömürüye karşı insanca yaşam için yaşasın 1 Mayıs. Salgına karşı evde kalarak 1 Mayıs Marşını söyleyelim. Yaşasın İşçilerin Birliği. Yaşasın İş, Ekmek, Barış, Adalet ve Özgürlük Mücadelemiz. Bütün ülkelerin işçileri ve ezilen halklar birleşin” ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve emekçiler Koronavirüs salgını nedeniyle basit bir şekilde geçen 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1