EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık CHP’de Hüseyin Şalmanlı’ya güvenoyu

Ayvalık CHP’de Hüseyin Şalmanlı’ya güvenoyu
313 views
13 Ocak 2020 - 13:49

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı’nın aylardır süren seçim süreci tamamlandı. Delege seçimlerinin ardından yapılan seçimlere tek liste ile giren mevcut başkan Hüseyin Şalmanlı yeniden İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı’nın aylardır süren seçim süreci tamamlandı. Delege seçimlerinin ardından yapılan seçimlere tek liste ile giren mevcut başkan Hüseyin Şalmanlı yeniden İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen genel kurul toplantısında; CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin, Balıkesir’in ilçelerindeki CHP’li belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve kalabalık bir partili grubu hazır bulundu.
Genel kurul toplantısında konuşan CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, toplantıya katılanları ‘Hak, Hukuk, Adalet’ şiarıyla selamladığını vurgulayarak, “Ayvalık ta artık küskünlük, kırgınlık olmasını istemiyoruz. İlçemizde ayrışmayı istemiyoruz. İşte bu yüzden tekrar aday olduk arkadaşlarımla birlikte yepyeni ve güçlü bir yönetim kurduk. Yeni yönetim kurulumuz örgütümüzü genişletmek, sevgiyi, birlik beraberliğimizi güçlendirmek ve kırgınlarımızın gönüllerini kazanmak üzerine çalışacaktır. Demokrasinin beşiği Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık’ta yeniden bir demokrasi sınavı veriyor. Siz değerli delegelerimizin verecekleri oylar ile demokrasi tekrar tecelli edecektir. Ne mutlu ki bize ve partimize, bugün burada tek adam, tek akıl karar vermeyecektir. Demokrasi işte budur. Her şeye tek adam karar veremez. Her şeyi tek adam bilemez. Ülkemizin içinde olduğu tüm sıkıntılar işte bu tek adamlıktan başımıza gelmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde yüce Türkiye Büyük Millet Meclisinin tek karar veren ve yöneten olduğu zaman yeniden şahlanan, büyüyen ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti hepimizin arzusu ve emelidir. Partimizle birlikte haktan yana, halktan yana, barıştan ve sevgiden yana emeği yüce tutan bir iktidar kurmak için çalışmak istiyoruz.” dedi.
Şalmanlı yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin temel taşlarının oynatıldığı, özgürlüklerimizin elimizden alındığı, emeğin hiçe sayıldığı, yolsuzlukların pirim yaptığı zor günleri yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz ve değerleri ne sahip çıkmak için, adaletsizliği önlemek ve ülkemizin sorunlarının çözümüne katkı yapmak için; esnafımızla, çiftçimizle, emeklilerimizle, işçimizle, kadın ve gençlerimizle birlikte korkmadan, yılmadan, omuz omuza çalışarak partimizi iktidara taşımak istiyoruz. Bugün burada bazı arkadaşlarımız yönetici olacak, bazılarımız olamayacaktır. Bu bir bayrak yarışı ve görev sırasıdır. Yönetici seçilen tüm arkadaşlarımız, cumhuriyet halk partisini yüceltmek için çalışacaktır. Yönetici seçilemeyen diğer tüm arkadaşlarımızda yöneticilerimize destek olarak çalışacak, cumhuriyet halk partisini iktidara taşıyacaktır. Aramızda küslük, dargınlık olmayacaktır. Elbirliği partimizi iktidara taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.
Yeni dönemde yaklaşmakta olan seçimler için çok çalışmaları gerektiğini kaydeden Hüseyin Şalmanlı, “Cumhuriyet Halk Partisi oylarını daha yukarı çıkarmak için, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak kendimizi en doğru şekilde anlatmalı, en üst seviyeye taşımalıyız. Aynı zamanda özellikle gençlere ve kadınlara çok önem vereceğiz. Geleceğimiz olan gençler, en değerlimiz kadınlarımız bizim olmazsa olmamız olacaktır. Değerli delegelerimiz, biraz sonra demokrasi gereği oylarımızı vereceğiz. Kongrenin bitiminde buradan BİR olarak, iri olarak ve diri olarak çıkacak, AKP faşizmine bir tokat olacağız.
Tam bağımsız ve tam demokratik Türkiye için, Mustafa Kemal Atatürk’ ün izinde Cumhuriyet Halk Partisinin Altı ok ilkeleri ışığında, Laik Türkiye Cumhuriyetinin koruyucu ve bekçileri olacağımıza söz veriyoruz. Bugün burada görevini tamamlayan örgüt yönetimine huzurunuzda teşekkür eder ilçe kongremizin yurdumuzun aydınlık geleceğine ışık vermesini dilerim” diye konuştu.
CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Balıkesir Milletvekillerinin de partilileri selamlama konuşmalarının ardından gerçekleşen seçimlerde; hazır bulunan 210 delegenin imzasına ulaşıldı.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
Hüseyin Şalmanlı ve ekibinin tek listeyle girdikleri seçimlerde; 150 delege oy kullanırken, 4 oy geçersiz sayıldı.
Buna göre mevcut ilçe başkanı Şalmanlı 146 delegenin oyuyla yeninde CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı görevine getirildi.
Yapılan seçimde; Songül Akdemir, Faruk Akkoyunlu, Ayhan Alışık, Faruk Ay, Seyhan Bodur, Yüksel Çalışır, Hasan Çetin, Emrah Deniz, Esra Dut, Ahmet Kiraz, Gülfem Mürsoy, Nuri Özkan, Çağrı Pomay, Seçil Sezer, Coşkun Tunçmen CHP Ayvalık İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirildiler.
Seçimlerde; İl Delegeliği üyeliklerine ise; Ahmet Coşkun Açıkalınlı, Songül Akdemir, Faruk Akkoyunlu, Rısa Aksülün, Ayhan Alışık, İsmail Arslan, Volkan Ataş, Benay Atılgan, Ayşe Ay, Faruk Ay, Bektaş Aydın, Osman Nuran Babadostu, Mehmet Bağkazan, Cemil Baltalı, Mustafa Cengiz Başarır, Türkan Binboğa, Seyhan Bodur Yüksel Çalışır, Hasan Çetin, Mehmet Çoban, Tamer Çobanoğlu, Metin Durna, Mehmet Duru, Esra Dut, Bahattin Elmas, Hasan Cengiz Ergül, Musa Ergül, Erdem Erök ve Zafer Abdi Gökçen İl Delegesi Üyeliklerine görevine getirildiler.
Seçimlerin ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı birlik beraberlik mesajları vererek, CHP’yi Ayvalık’ta yeniden hak ettiği zirveye taşıyacaklarını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1