EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık AK Parti’den Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek

Ayvalık AK Parti’den Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek
903 views
17 Ekim 2019 - 7:51

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Hakan Kayaalp yaptığı basın açıklamasıyla Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdiklerini belirtti.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Hakan Kayaalp yaptığı basın açıklamasıyla Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdiklerini belirtti.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ak Parti Ayvalık İlçe Bakanlık binasında gerçekleşen basın toplantısında, İlçe Başkanı Kayaalp’in yanı sıra; İlçe Başkan Yardımcısı Murat Ustalı, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Altınlı, Ak Parti’nin Ayvalık Belediye Meclis Grup Başkanı Mehmet Anıl Okyar ve partililer hazır bulundu.
Hakan Kayaalp yaptığı açıklamada; “Ülkemiz; Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.”hatırlatmasında bulundu.
Başkan Kayaalp, “Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye; Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır” dedi.

“GÜN, HER TÜRLÜ SİYASİ GÖRÜŞ AYRILIKLARINI BİR KENARA BIRAKARAK BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR”
Türkiye’nin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan birinin de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasına yönelik olduğunu kaydeden AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, “Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, AK Parti Ayvalık İlçe Teşkilatı olarak; Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1