EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık 1 Mayıs tatilinde yüzde 100’lük doluluk oranı bekliyor

Ayvalık 1 Mayıs tatilinde yüzde 100’lük doluluk oranı bekliyor
162 views
30 Nisan 2018 - 10:12

Ramazan ayı öncesinde son tatil olan 1 Mayıs İşçi Bayramı tatilinin pazartesi gününü de bir gün izin alarak 4 güne çıkarmak isteyen tatilciler, daha şimdiden Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde turistik tesislerin doluluk oranını yüzde 85 ile 90’lara çıkarmış durumda.

4 günlük tatili en iyi şekilde değerlendirmek isteyen tatilcilerin bu yoğun talebi ilçedeki turizmcileri de memnun etmiş görünüyor.
Ayvalık’ta daha şimdiden otel ve pansiyonlarda alınan rezervasyonların yüzde 90’lara ulaştığı öğrenilirken, Ayvalık Turizm Derneği Başkanı Ümit Özgültekin konuyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulundu.
1 Mayıs İşçi Bayramı tatilinin Salı gününe rast gelmesine rağmen, bu tatili hafta sonu tatiliyle birleştirip, pazartesi günü için de izin alan tatilcilerin 4 günlük bir tatil imkânına kavuştuğunu hatırlatan Ümit Özgültekin, “Bu durum Ayvalık ve Kuzey Ege’deki turistik ilçelerdeki rezervasyonları çok ciddi bir oranda yukarılara tırmandırmış durumda. Şu anda Ayvalık ve Edremit Körfezi’ndeki otellerde doluluk oranı yüzde 80 ila 90 oranlarına çıktı. 1 Mayıs tatilini Ayvalık ve çevresindeki ilçelerde geçirmek isteyen tatilciler eğer rezervasyonları şu anda yaptırmazlarsa, açıkta kalabilirler. Konaklayacak otel ve pansiyon bulamayabilirler. Çünkü bana göre 1 Mayıs’ta Ayvalık’ta doluluk oranı yüzde 100’lük seviyeye ulaşması sürpriz olmayacak” dedi.
Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı İbrahim, 1 Mayıs tatili nedeniyle ilçedeki otel ve pansiyonlarda ciddi bir hareketlenmeye neden olduğunu savunarak, “1 Mayıs tatili nedeniyle şu anda aldığımız rezervasyonlar yüzde 80 ile 85 oranında bir doluluk oranını beraberinde getiriyor. Ama bu önümüzdeki günlerde de artacak bir ivme çiziyor. Bana göre ayvalık 1 Mayıs tatilinde de çok ciddi bir doluluk oranına ulaşacak” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Cunda Uygulama Oteli de 1 Mayıs tatilinden nasibini alan ilçedeki turistik tesislerden biri olduğu belirtiliyor.
Otelin Sorumlu Müdür Yardımcısı Abdülaziz Yük, muhabirimizin sorularını yanıtlarken, 1 Mayıs İşçi Bayramı tatilinden Uygulama Oteli’nin de rezervasyon açısından payını aldığını söyledi.
1 Mayıs tatili nedeniyle otelde rezervasyon açısından ciddi bir talebin olduğunu kaydeden Abdülaziz Yük, “Benim gözlemlerime göre şu anda 1 Mayıs tatili nedeniyle otelimizde yüzde 80 oranında bir rezervasyon aldık. Tabi şu anda net bilgiler verebilmemiz mümkün değil. Ama ben bu rezervasyon talebinin birkaç gün içerisinde daha da yükseleceğini düşünüyorum” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1