EGE GÜNDEM GAZETESİ

AYAL Tarih Kulübü öğrencilerinden tarihi söyleşi

AYAL Tarih Kulübü öğrencilerinden tarihi söyleşi
147 views
03 Aralık 2019 - 0:31

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Anadolu Lisesi (AYAL) Tarih Bölümü Öğrencileri Araştırmacı-Yazar Cumhur Aksel ile anlamlı bir söyleşi düzenledi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Anadolu Lisesi (AYAL) Tarih Bölümü Öğrencileri Araştırmacı-Yazar Cumhur Aksel ile anlamlı bir söyleşi düzenledi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte; Ayvalık İlçe Mili Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Erkan Cılak, ADD Ayvalık Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, Ayvalık Belediyesi’nin eski Meclis Üyesi Halil Gür, ilçenin önemli tarih araştırmacıları, veliler ve kalabalık bir öğrenci topluluğu hazır bulundu.
“Batı Dünyası’nın Soykırım Tarihi’ne Giriş…” Kızılderililer-Karaderililer ve Beyaz Adam Üzerindeki Zulüm başlıklı slayt gösterimli söyleşide; AYAL Tarih Bölümü Başkanı Batuhan Canbaz ve Yardımcısı Mustafa Yavaş yaptıkları coşkulu konuşmalarla salonu dolduranların takdirini kazandılar.
Okulun Danışman Öğretmenlerinden Mustafa Efendioğlu’nun koordinasyonunda gerçekleştiği öğrenilen etkinlikte sunumunu gerçekleştiren Araştırmacı-Yazar Cumhur Aksel, Türkleri barbarlık ve soykırımcı olarak suçlayan Batı ülkelerinin tarihlerinin mercek altına alındığında yapmış oldukları vahşetlerin tarihin tozlu raflarında gizlendiğini savundu.
Roma İmparatorluğu’ndan günümüze gelininceye kadar yaşanılan süreçte Batılı ülkelerin kendi tarihlerinde yapmış oldukları savaşlarda mağlup ettikleri toplumlara yönelik soykırımdan daha beter zulümleri slayt gösterimiyle salonu dolduranlara aktaran Cumhur Aksel, asıl soykırımların bu süreçte yaşandığını adeta gözler önüne serdi.
Etkinliğin ardından Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır tarafından Araştırmacı-Yazar Cumhur Aksel’e bir plaket, AYAL Okul Müdürü Veli Tuncay tarafından da bir buket çiçek takdim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1