EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Ayağımı gazdan çekmiyorum”

“Ayağımı gazdan çekmiyorum”
102 views
28 Nisan 2016 - 10:58

 

Kent Meydanı ve Kapalı Otopark Projelerinin temel atma töreni için Sındırgı’da bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, programın sonunda AK Parti Sındırgı İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. AK Parti Sındırgı İlçe Başkanı Halil Güner, Sındırgı İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partililer tarafından büyük ilgiyle karşılanan Başkan Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 20 ilçeye dokunan hizmet ve projelerinde dikkat çekip, “Hiç merak etmeyin, ben gaza tam bastım, ayağımı gazdan çekmiyorum, tam gaz” dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Savaş, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Av.Mehmet Birol Şahin, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cemal Kocataş ve partililerin yer aldığı ziyaretin açılış konuşmasını yapan Sındırgı AK Parti İlçe Başkanı Halil Güner, “Bundan iki buçuk yıl önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı açıklandığında, hep birlikte eski parti binasında konuşmuştuk. O gün Sındırgı’yı AK Belediyeler kervanına katalım akabinde Büyükşehir’i AK Partili belediye yapalım dedik.  İşte bugün geldiğimiz nokta, bunları gerçekleştirdik. Sındırgımızın hayati öneme sahip hizmetleri vardı. Düne kadar İl Özel İdaresi imkânlarıyla yılda 10-15 kilometre yol yapılıyordu. Çok şükür, Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarıyla geçen yıl 120 kilometre yol yapıldı. Bu sene de inşallah bir 100 kilometre yolumuz daha yapılacak. Önümüzdeki yılda mahallelerimize parke taşları dağıtılacak” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15 yıllık geçmişinde girdiği her seçimlerden başarıyla çıktığına dikkat çeken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yerel yönetimlerin performansının seçim başarısını etkilediğini belirtti. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: “2001 yılında yola çıktık. AK Parti’nin kurucu il başkanıydım. Parti’nin kuruluşu 1 Aralık 2001. 15 seneye yakın bir zamandır iktidardayız. Allah’a şükür girdiğimiz her seçimden birinci parti olarak çıktık. Son olarak yerel seçimlerde 14 ilçeyle birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni kazandık. Cumhurbaşkanımızı seçtik. AK Parti’yi merkezi hükümette de iktidara getiren yerel yönetimlerdeki başarısıdır. Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki tecrübesi, ufku, vizyonu, çalışkanlığıyla bizde aynı yolda devam ediyoruz. Allah’a şükür güzel işler de yapıyoruz. Bugün Sındırgı’ya 7 bin metrekareye yakın, otoparkı bulunan, belediye binasıyla bütünlük gösterecek, Yağcıbedir Halısı desenli, bir meydan kazandıracağız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak sadece altyapı ve üstyapı hizmetleri yapmadıklarını, sosyal yaşama da dokunduklarını ifade eden Başkan Ahmet Edip Uğur, “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın ikincisini bu yıl düzenledik. Turnuvada; Susurluk gençler kategorisinde, Edremit’te yıldızlar kategorisinde şampiyon oldu. Şampiyon olan sporcuları Almanya’da B. Dortmund-Wolfsburg maçına götüreceğiz. Bu sporcular arasında İstanbul’a bile gitmemiş, uçağa binmemiş öğrenciler var. Hepsinin pasaportları biletleri alındı. Perşembe günü iki takımı da uçağa bindirip, Dortmund’a gönderiyoruz. Orada maç seyredecekler. Adidas fabrikasına gidip hepsi ayakkabısından eşofmanına kadar giyinecek.  Bu yıl 12 bin öğrenci bu turnuvalarda oynadı. Önümüzdeki yıl 25 bin öğrenci hedefliyoruz. Belediyecilik sadece yol yapmak, kente meydanı, kanalizasyon yapmak değil. Sosyal yaşam, istihdam, gençlik önemli. Biz bu organizasyonla gençleri kötü alışkanlardan uzak tutup, onları spora teşvik ediyoruz. Belediyelerde spora destek veriyor. Çocuk Köyü yaptık. Buraya İstanbul’dan, Manisa’dan, Bursa’dan, İzmir’den kafileler halinde gelenler var. Çay Deresi’ni hızlı bir şekilde yapıyoruz. Hiç merak etmeyin, ben gaza tam bastım, ayağımı gazdan çekmiyorum, tam gaz. Bir yılda yaması, stabilizesi, asfaltıyla 1000 kilometre yola dokunduk. Çaygören Barajı’na güzel bir proje düşünüyoruz. En az Bandırma’daki liman ve OSB projesi kadar bu projeye de önem veriyoruz” dedi.

“BİZE 2023 DEĞİL 2071 BİLE AZ GELİR”

Balıkesir’in gerek yer altı gerekse yer üstü zenginlikleriyle çok önemli bir konumda bulunduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Allah, Balıkesir’e her türlü zenginliği vermiş. Termal kaynaklarımız,  sıcak suyumuz var. Neden termalde marka olamayalım. Zengin turistler buralara gelsin, çarşıda esnafımızdan alışveriş yapsın, esnafımız kazansın. Bütün madenler Balıkesir’de. Her potansiyeli var. Toprağımız tarıma çok elverişli. Hayvancılık var. Bizim Balıkesir’i bütün ilçeleriyle birlikte iyi planlamamız lazım. Bunları yaparsak İzmiri, Bursa’yı geçeriz. Önemli olan bu işleri birlik-beraberlik içinde yapmaktır. Fitne girdimi başarılı olamayız. AK Parti’yi bölmek parçalamak istediler. 2007 yılında Cumhurbaşkanını seçtirmediler. Hep fitne yaydılar. Ama biz onların tuzağına düşmeyeceğiz. Biz AK Partililer olarak birlik beraberlik içerisinde yumruk gibi olacağız. Değil 2023 yılı 2071 yılı bile az gelir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1