EGE GÜNDEM GAZETESİ

Atatürk’ün Edremit’e Gelişinin 82. Yıldönümü Kutlandı

Atatürk’ün Edremit’e Gelişinin 82. Yıldönümü Kutlandı
128 views
14 Nisan 2016 - 11:27

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. yıl dönümü Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 82. Yıl dönümü nedeniyle Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda tören düzenlendi. Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Özer tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk ile ilgili şiir ve kompozisyonlar okundu.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda ki törenin ardından Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde Atatürk Fotoğrafları sergisi açıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Edremit’imize gelişinin 82. Yılını kutluyor, aziz atamızı bir kez daha, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Törenlere Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hakan Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Şahin Aydıncı, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, İlhan Yazar, siyasi parti temsilcileri askeri erkan, daire müdürleri, okul müdürleri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1