EGE GÜNDEM GAZETESİ

ATATÜRK’Ü ANMAYANLARA YAZIKLAR OLSUN

ATATÜRK’Ü ANMAYANLARA YAZIKLAR OLSUN
285 views
06 Eylül 2020 - 22:20

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü törenlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamasına çok sert tepki gösterdi. Ahmet Akın, “Atatürk’ü anmayan, adını söylemeye cesaret edemeyenlere yazıklar olsun” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Gönen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98inci yıldönümü törenlerine katıldı. Törene katılmayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın okunan mesajı Ahmet Akın’ın dikkatinden kaçmadı. Tören konuşmasında tepkisini sert ifadelerle dile getiren Ahmet Akın; şunları söyledi:
“Kuvayı Milliyenin Başşehrinin evlatlarıyız. Onun için konuşmalarımızda, mesajlarımızda Ulu Önder Atatürk’ü anmayan adını söylemeye cesaret edemeyenlere yazıklar olsun. Bu ülkede kim olursanız olun önce oturduğunuz koltuğun haddini bilin. Oturduğunuz koltuğun babanızın malı olmadığını bilin. Bugün bile bazı mesajlarda Atatürk’ün Ulu Önderin ismini söylemeye çekinmek bile gitmenin alametidir. Çünkü Atatürk bu toprakları bize emanet etti. Kuvayı Milliyenin başşehrinin evladı olarak bu başşehre yakışır şekilde hareket edip mesaj göndermemiz gerekir. Onun için ne olursan ol, istersen Büyükşehir Belediye Başkanı ol, ama yazdığın mesajda Atatürk’ü unutma! Çok ayıp! Olmadı Başkan, yakışmadı! Büyükşehir Belediye Başkanımıza yakışmadı! Büyükşehir Belediye Başkanın mesajında Atatürk’ün adı yok!Olmaz!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1