EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Atatürk’te Kütüphane Haftası

 Atatürk’te Kütüphane Haftası
180 views
31 Mart 2016 - 22:49

 

Kütüphaneler Haftası Kapsamında, İl Halk Kütüphanesine bağlı Atatürk İlkokulu bünyesinde yer alan Atatürk Çocuk Kütüphanesinden 2015-2016 eğitim öğretim döneminde en çok kitap okuyan öğrenciler çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Atatürk İlkokulu’nun çok amaçlı toplantı salonunda yapılan törene Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Mutasarrıf Ömer Ali Bey Yazma Eserler Kütüphanesi Şahin Gergin, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, Atatürk İlkokulu Müdürü Cemil Çakır, müdür yardımcıları, öğretmenler ve dereceye giren öğrencilerin velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, kütüphanelerin değerini anlatan bir konuşma yaptı.

KÜTÜPHANELER BİR YAŞAM MERKEZİDİR

Müdür Onocak, “Kütüphaneler bilgi dünyamızı, hayal dünyamızı geliştiren bize öz güven kazandıran en önemli kuruluşların hemen başında gelen bir yaşam merkezidir. Bu günün gelişen teknolojisi olan her araç bir zamanların hayali iken şimdi kullanılan ve hayatımızı kolaylaştıran bir araca dönüşmüştür. Yarınların teknolojisini kurmak bizlerin hayallerini geliştirmesine ve üretmesine bağlıdır. Yarınlar ise Büyük Önder Atatürk’ün de dediği gibi çok değerli Öğretmenlerimize ve onların yetiştirdiği ve yetiştiriyor olduğu bizlere bağlıdır.

Gelişmiş zengin ülke olarak yaşamak ve mutlu olmak için mutlaka hayallerimizi geliştirmek, bilgimize bilgi katmak, üretmek zorundayız.

İşte bu gelişim için gerekli olan tek şey bilgi ve bilginin değerlendirildiği, kullanıcısına sunulduğu yer olan Ünlü Bilim adamı Einstein’ın da işaret ettiği gibi kütüphanedir. Kütüphanelerimize üye olmalı, sık sık uğrayıp çokça kitap okumalı, kütüphanelerimizi yalnız bırakmamalıyız.

Son olarak, Bugünün gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi Ülkemizin de Bilginin değerine önem veren, bilginin taşıyıcısı konumundaki kütüphaneleri hayatın merkezine koymuş, cazip mekanlar haline dönüştürmüş müessir medeniyetler sınıfında yer alan bir ülke olmasını diliyorum.

Ayrıca 52. Kütüphane Haftası kutlamalarında dereceye giren üyelerimize; 20 Adet Tablet Bilgisayar, İçinde kalem, kitap, topaç vs. promosyon ürünlerinin de yer aldığı 50 adet hazırlanmış hediye çanta, 4 adet Kütüphane Haftası kutlamasını bildiren büyük bez afişler ile İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü başta olmak üzere, Gaziosmanpaşa Şube Halk Kütüphanemiz, Pamukçu Şube Halk Kütüphanemiz, Atatürk Şube Çocuk Kütüphanemiz, Altı Eylül Şube Çocuk Kütüphanemiz ve Eceamca Şube Çocuk Kütüphanemiz için bizden zamanlarını, maddi ve manevi her tür desteğini vermiş olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu başta olmak üzere Başkan Yardımcıları Zeki Çabuk, Ahmet Özen, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bilal Gürhan’a ve isimlerini sayamadığım diğer çok değerli Altıeylül Belediyesi Personeline bu emeklerinden ve bize vermiş oldukları bu maddi desteklerinden dolayı Müdürlüğümüz ve şahsım adına kutlar ve müteşekkir olduğumuzu bildiririm” dedi.

Konuşmaların ardından ana sınıfı öğrencilerin gösterileri ve kütüphaneyle ilgili öğrencilerin hazırladığı şiirler okundu. Törenin son bölümünde ise en çok kitap okuyan öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi.

En çok kitap okuyarak ödül almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri ise şu şekilde: Zeliha Eröz, Elif Yıldız, Simay Güler, Melek Serra Menki, İsra Ada Polatoğlu, Dila Karabulut, Ayşenaz Yazıcı, Pınar Işık, Gizem Başaran, Elif Kalay, Hüseyin Efe Akgün

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1