EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘’Anneler Günününde En Özel Karesi’’

‘’Anneler Günününde En Özel Karesi’’
139 views
10 Mayıs 2016 - 10:46

Geçtiğimiz hafta Pazar Günü kutlanan Anneler Günü sebebi ile il genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenirken en anlamlı ve akılda kalıcı etkinliklere AK Parti Karesi İlçe Teşkilatı imza attı.
AK Parti Karesi Kadın Kolları Başkanı İlknur İNAN ve yönetim kurulu üyeleri TÜİK Meydanında açmış oldukları standa hem çocuklara anneler gününüz kutlu olsun baskılı balonlar dağıtırken, hem de o gün için özel tasarlanmış Anneler Günün en Özel Karesi yazılı çerçevesi ile anne ve çocukların en güzel fotoğraf karesini yakalayıp bu fotoğrafları kendilerine hediye ettiler. Halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan bu çalışma hem anneleri hem de çocuklarını mutlu etti. AK Parti Karesi Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan stantda yaptığı açıklamada; ‘’Annelerimizin bizin en kıymetlimiz, vazgeçilmezimiz. Bizler kaç yaşına gelirsek gelelim onların gözünde hep çocuğuz.Bugün bizlerde bu anlamlı günü daha anlamlı hale getirmek için bu çalışmaya imza attık. Tüm annelerimizin anneler günü kutlayıp, güzel bir iz bırakmak istedik ‘’ dedi.
Karesi Teşkilatının Gençlik Kolları Başkanı Hakkı MARMARALI ve yönetim kurulu üyeleri ise bu özel günü en özel evlerden birinde geçtiğimiz aylarda vatan toprağına emanet ettiğimiz Deniz Göçkün’ün ailesinin evinde kutladı. Şehidimiz Deniz Göçkün’ün annesini elini öpüp annesinin elini öperken duygu anlar yaşandı. Bu arada Gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri Karesi İlçesinde belirlenen yaklaşık 40 hanede yalnız yaşayan anneleri evlerinde ziyaret etti.
AK Parti Karesi İlçe Başkanı Avukat Kemal AYDEMİR ve Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ ve ana kademe teşkilat mensupları da Pazar günü katılım gösterdikleri yedi mahallede gerçekleşen hayırlarda bulunan annelerin anneler gününü kutlayıp bayanlara karanfil dağıttılar. İki başkan günün sonunda Karesi Bölgesinin en yaşlı teyzesi olan 103 yaşındaki Kadriye teyze’yi evinde ziyaret ederek, anneler gününü kutlarken, Kadriye teyzenin anlattığı güzel hatıralarla güzel anlar geçirdiler. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Kemal Aydemir açıklamasında ‘’Sevginin, şefkatin, merhametin ve sabrın timsali olan tüm annelerin, Anneler Günü’nü kutluyorum. Anne, en zor zamanlarda, en fedakar insandır. Anne, öğretmendir. Anne, hayatını çocuklarına adayan, yüreğinde sevgi ve sabrı taşıyan dünyanın en kutsal varlığıdır. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisi şerifi, inancımızın annelere vermiş olduğu değeri ortaya koymaktadır. Karşılıksız tek sevgi, anne sevgisidir. Bu sevgiye layık evlat olabilmek için, annelerimizin kıymetini en iyi şekilde bilmeliyiz. Onlara saygıyı, hürmeti, ilgiyi, yılda bir gün değil, her gün göstermeliyiz. Annemizle geçireceğimiz zamanın sınırlı olduğu bilinci ile üzerimize düşen görevi en güzel şekilde yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

3

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1