EGE GÜNDEM GAZETESİ

“ANMAK YETMEZ, MÜCADELESİNİ BÜYÜTMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

“ANMAK YETMEZ, MÜCADELESİNİ BÜYÜTMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”
89 views
10 Kasım 2018 - 8:31

 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. Yıldönümünde açıklama yaptı. Açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk’ün anma programlarına sığmayan bir lider olduğunun altını çizen Aytekin, “bugün Mustafa Kemal’in mücadelesini büyütmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır” dedi.

Ensar Aytekin’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bugün emsalsiz mücadele insanı, Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının yıldönümü. Biliyoruz ve eminiz; içinden geçtiğimiz tek adam diktasının yarattığı tahribat bugün Atatürk’ü anlamamızı daha mümkün hale getirmektedir. ‘Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen mütevazilik bugün AKP eliyle ‘ben olmazsam Türkiye olmaz’ ukalalığına evrilmiştir. Atatürk tarafından kurulan ve yıkmaya kast edilen Cumhuriyetin kazanımları bugün hiç olmadığı kadar gerçektir. Bu nedenledir ki gericiliğin, rantçılığın, benmerkezciliğin Atatürk ile savaşı bitmemektedir. Bizler bugün; haklarını pek çok Batılı devletten daha erken elde eden kadınlarıyla, tarikat yurtları yerine bilimsel eğitimin yarattığı aydınlığı savunan gençlerimizle, ‘ananı da al git’ diyenlere karşı ‘köylü milletin efendisidir’ şiarının yarattığı üretimin gücü çiftçisi, emekçisi ile Mustafa Kemal Atatürk’ü anacağız.

‘Beni görmek demek behemehâl yüzümü görmek demek değildir. Beni ve fikirlerimi anlıyorsanız, bu kâfidir’ diyen yüce Atatürk’ü bugün bir kez daha en derin sevgi ve saygıyla anıyoruz. Mücadele ile kurduğu kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyeti, en büyük eserlerinden Cumhuriyet Halk Partisi, gençleri, çocukları, kadınları mirasını yüceltmek için canla başla çalışıyor. Bu nedenledir ki bunca saldırıya rağmen diz çökmedik, çözmeyeceğiz. Bir kez daha büyük devrimci “Sarı Paşa’yı” saygıyla anıyor, erlerini unutmadan Başkumandan’a ve nezdinde Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına saygılarımı sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1