EGE GÜNDEM GAZETESİ

Amatör Balıkçılar Şamlı Göleti’nde Yarıştı

Amatör Balıkçılar Şamlı Göleti’nde Yarıştı
98 views
10 Ekim 2016 - 11:02

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Sportif Amaçlı Amatör Balıkçılık Yarışması, Şamlı Mahallesi Göleti’nde düzenlendi. 30 takım ve 60 amatör balıkçının katıldığı yarışmada dereceye girenlere ödüllerini ve hediyelerini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur verdi. Bundan sonraki yıllarda da amatör balıkçılık yarışmaları düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Uğur, “Biz Büyükşehir olarak amatör balıkçılarımızın yanındayız” dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi tarafından sportif sazan balıkçılığı ve amatör balıkçılığı tanıtmak, sevdirmek ve amatör ruhunu geliştirmek amacıyla Sportif Amaçlı Amatör Balıkçılık Yarışması düzenlendi. Amatör olta balıkçılarının bir araya geldiği etkinlik Şamlı Mahallesi Göleti’nde düzenlendi. Sazan Balığı Tutma Yarışması’na 30 takım ve 60 amatör balıkçı katılırken, 2 gün süren yarışma sonrası en çok ve en büyük sazan balıklarını tutanlar Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı tören ile ödüllendirildi.

OTİZMLİ ÇOCUKLARA İTFAİYEDEN BOT TURU

Ödül töreni öncesi yarışmaya katılan amatör olta balıkçıları ile sohbet eden Başkan Uğur daha sonra Balıkesir Otizimli Bireyleri Destekleme Derneği (OBİDER) üyesi ailelerin çocukları ile de bir araya geldi. Otizmli çocuklar amatör balıkçılar ile bir araya gelirken, Balıkesir İtfaiye Daire Başkanlığı’nın cankurtarma botları ile gölette tur attılar. Ödül törenine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, amatör olta balıkçıları ve vatandaşlar katıldı.

Tören öncesi Başkan Uğur ve katılımcılar yakalanan sazan balıklarını yeniden gölete saldılar. Uğur daha sonra İtfaiye Daire Başkanlığı’nın cankurta botu ile gölette tur attı.

BAŞKAN UĞUR’DAN AMATÖR BALIKÇILARA DESTEK

Ödül töreni öncesi yarışmaya katılanlara ve izleyicilere hitap eden Başkan Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa amatör balıkçılık yarışması düzenlendiğini söyledi. Bundan sonraki yıllarda da yarışmalar düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Uğur, “Sonraki yıllarda daha geniş, daha fazla katılımlı sportif amaçlı balık avcılığı yarışması düzenleyelim. Aamtör balıkçılarımızla görüştük. İnşallah bundan sonrada bu tür faaliyetler düzenleyeceğiz. Biz büyükşehir olarak amatör balıkçılarımızın yanındayız. Kırsal Dairemizin düzenlediği bu yarışma ilk etkinliğimiz” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ BAŞKAN UĞUR’DAN

Başkan Uğur konuşma sonrası düzenlenen törende dereceye giren amatör balıkçılara ödüllerini verdi. Törende ilk olarak en çok balık tutan kategorisinde 3. olan takımın üyeleri İsmail Hantuk ve Hakkı Özcan ödüllerini Başkan Uğur’un elinden aldı. Daha sonra en çok balık tutan kategorisinde Mesut Kocagöz ve Turgut Kayar ödül aldı. Aynı ekip standart ölçülerde ilk balığı tutan ekip olarakda ödüle layık görüldü. En çok balık tutan ve en büyük balığı tutan kategorisinde ise aynı ekip ödül aldı. Ekip üyeleri Samet Dal ve Hakan Küçükçalık’a da ödüllerini Başkan Uğur verdi. Törende yarışmaya katılan ama dereceye giremeyen amatör balıkçılara da Büyükşehir tarafından hediyeler verildi.

Başkan Uğur ödül töreni sonrası Şamlı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek sohbet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1