EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altınova’ya düştüğü savunulan uçağı can siperane çabalarla aradılar

Altınova’ya düştüğü savunulan uçağı can siperane çabalarla aradılar
78 views
14 Kasım 2018 - 8:40

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, görgü tanıklarının ifadelerine göre Altınova Mahallesi’ne düştüğü savunulan uçak için arama ve kurtarma çalışmalarında Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerin can siperane çabaları damgasını vurdu.

Uçağın düşmesine ait video görüntülerini cep telefonuyla çeken Bigadiçli iki vatandaşın, bu görüntüleri haber ajanslarının whatsapp ihbar hatlarına göndermesi üzerine harekete geçen basın mensuplarının konuyu Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri Madra Barajı ile ilçenin Çakmak, Kırcalar ve Üçkabağaç kırsal mahallelerinde geniş kapsamlı bir çalışma başlattılar.
Havanın kararmasından sabah saatlerine kadar hummalı bir çalışma yapan jandarma ve itfaiye ekiplerine AFOD, ÜMKE ve 112 Acil Yardım ekipleri de destek verdi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekipler, gecenin yarısında Madra Dağı’nın en sarp yarlarında düştüğü iddia edilen uçağın pilotunu aradılar.
Gece süren çalışmalarını, sabah saatlerinde de tüm hızıyla sürdüren itfaiye ekipleri; jandarma, ÜMKE ve AFAD ekipleriyle birlikte bölgeyi havadan dron ile karadan da zor coğrafi koşullara rağmen çoğu zaman yaya olarak tarayarak, bölge halkının takdirini kazandı.
Muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık İtfaiye Grup Amiri Murat Turgut, Ayvalık Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Altınova Jandarma Karakol Komutanlığı ile AFAD ve ÜMKE ekipleriyle birlikte yaptıkları hummalı arama kurtarma çalışmalarından sonuç alamadıklarını ifade ederek, çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1