EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altıeylül’de Kahvehane Yarışması Başvuruları Başlıyor

Altıeylül’de Kahvehane Yarışması Başvuruları Başlıyor
110 views
14 Nisan 2016 - 11:13

 

 Altıeylül Belediyesi ile Kahveciler Odası arasında imzalanan protokol sonrasında ‘Kahvehaneler Yarışıyor’ yarışması için başvurular 15 Nisan’da başlıyor, 30 Nisan’da bitiyor. Kayıtlar Kahveciler Odası’na yapılacak.

 

Altıeylül Belediyesi ile Kahveciler Odası’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Kahvehaneler Yarışıyor’ yarışmasının başvuruları başlıyor. 15 Nisan’da Kahveciler Odası’na yapılacak olan müracaatlar  30 Nisan’da sona erecek.Kahvehanelerde hijyen, temizlik, düzen, modernlik, tertip, yenilik ve kütüphane olup olmadığı vb. gibi birçok kritere bakılarak değerlendirme yapılacak ve dereceye girenler ödüllendirilecek. Müracaatlar alındıktan sonra oluşturulacak komisyon kahvehane ziyaretleri yapacak ve değerlendirmede bulunacak.

“ÇOK GÜZEL KAHVEHANELER VAR”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Katılımcı belediyeciliğin gereği olarak sivil toplum örgütleri bizim için önemli. Vakit buldukça kahvehaneleri de ziyaret ediyorum. Kahvehaneler insanların buluşma noktası, mutlu olduğu ve sohbet ettiği yerler.Dertlerin sevinçlerin paylaşıldığı yerler. Bu mekânları topluma daha faydalı hale getirmek istiyoruz. Kahvehaneleri insanların daha fazla istifade edeceği yerler haline getirmeliyiz. Bazen geziyorum, görüyorum çok güzel kahvehaneler var. Altıeylül ilçesi olarak kahvehaneleri ve kıraathaneleri yarışa sokup ödül sistemi ile en güzel ve en uygun kahvehaneleri seçeceğiz. Bunun içerisinde hijyen, temizlik, düzen, modernlik, düzen, tertip, yenilik ve kütüphane kriterleri olacak. Yaptığımız bu çalışma diğer kahvehaneler ve kıraathanelere de teşvik olacak;  standartlar daha da yükselecek” dedi.

altieylldekahvehaneleryariiyoriingerisayimbala1

“YARIŞMA TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”

Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir de “Yarışma müracaatları 15-30 Nisan tarihleri arasında odamızda kabul edilecek. Müracaatlar alındıktan sonra bir komisyon oluşturulacak. Komisyon içerisinde İbrahim Bodur Mesleki Eğtim Merkezi Müdürlüğünden, üniversiteden bir araştırma görevlisi, Altıeylül Belediyesi  Sağlık İşlerinden bir görevli ve odamızdan bir arkadaşımız bulunacak. Mayıs ayında komisyon iş yerlerine giderek değerlendirme yapılacak. Başvurular öncesinde çok sayıda esnafımız odamıza gelerek fikir alışverişinde bulundular, başvuru tarihini beklediklerini ifade ettiler. Yarışma sonucunda birinciye bardak yıkama makinesi,ikinciye çay kazanımız var, üçüncüye ise 50 kişilik çay seti armağan edeceğiz. Türkiye’de ilk olacak bu yarışma ile kahvehaneler birbiri ile yarışacak. Altıeylül ilçesinde 300 üyemiz var.Katılımın  en üst seviyede olmasını istiyoruz ve bunun için bir bir üyeleri gezerek bilgilendiriyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1