EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altıeylül Otizm’in Farkında

Altıeylül Otizm’in Farkında
85 views
05 Nisan 2016 - 10:43

 Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği’ni misafir etti. Başkan Kafaoğlu  ‘Otizm’in Farkındayız’ yazılı tişörtü ile dernek üyeleri ve Otizmlileri karşıladı.

 Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Fatma Tabanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve otizmli çocuklarAltıeylülBelediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kafaoğlu ve Altıeylül Belediyesi personeli Otizm’in Farkındayız yazılı tişörtler giydi. Başkan Kafaoğlu dernek üyelerini ve otizmlileri giydiği farkındalık tişörtü ile karşıladı; bu anlamlı davranış dolayısıyla Dernek Başkanı Fatma Tabanlı ve dernek üyeleri Başkan Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler.

“ALTIEYLÜL’ÜN FARKINDALIĞI BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Ziyaret dolayısıyla konuşma yapan OBİDER Başkanı Fatma Tabanlı “Başkanımızın ‘Otizm’in Farkındayız’ yazılı tişört ile bizleri karşılaması çok mutlu etti. Altıeylül Belediyesi’nin farkındalığı bizlerle paylaşması bizleri mutlu etti. Başkanımız her zaman projelerimizde destek oluyorlar.Otizm’de farkındalık yaratmak anlamında bilbordlarda yapılan ilanlarda bizleri sevindirdi. Başkanımıza verdikleri destekten ve yaptığı anlamlı karşılamadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“OTİZM’Lİ BİREYLER BİZİM İNSANIMIZ”

Başkan Zekai Kafaoğlu da “Otizm’in farkındalığı anlamında OBİDER üyeleri ciddi gayret sarf ediyorlar; bizde onlara her zaman destek veriyoruz. Otizmli bireyler bizim insanlarımız. Kimseyi ötekileştirmeden otizmli, engelli ve downsendromlusundan diğer engellilere kadar, herkese sahip çıkmamız lazım. Bu toplumda beraber yaşıyoruz. Bu kardeşlerimizi mutlu etmek için çalışıyoruz. Bizim sloganımız da Mutlu İnsanlar Şehri. İnsanların mutluluğu için çalışıyoruz. Bütün toplumu otizmli bireyler ve engelliler konusunda daha hassas olmaya davet ediyorum.  Toplumda vatandaşlarımız kendilerinin dışında da başkalarının yaşadığını, onlarında bu toplumda her şeyden istifade etmeye haklarının olduğu, onlarında bu toplum içerisinde mutlu ve huzurlu yaşamaya hakları olduğunu bilip daha bir anlayışla, daha farkında bir tavır  sergilemelerini diliyorum” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1