EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altıeylül Baün Bahar Şenliklerinde

Altıeylül Baün Bahar Şenliklerinde
144 views
04 Mayıs 2016 - 10:59

 

Balıkesir Üniversitesi Bahar Şenlikleri etkinliği kapsamında Altıeylül Belediyesi Yörük çadırı ve Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) sergi standı açtı.
Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü’nde Fen Edebiyet Fakültesi Bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Altıeylül Belediye Başkan Vekili Fevzi Mengeneci katıldı. Sergi Stantlarını ziyaret eden Mengeneci ALGEM ‘in sergi standına hayran kaldı. Mengeneci BAYŞAD’ın sergi standında Balıkesirli Şairlerin imzalı şiir kitaplarını aldı. Şairlere şiirleri çok sevdiğini söyleyen Mengeneci “hepinizin emeğine ve kalemine sağlık” dedi.

altıeylül bahar şenlikleri1

Yörük çadırında öğrenciler ile bir araya gelen Mengeneci öğrencilere “Altıeylül Belediyesi olarak Bahar Şenliklerinize katılmaktan çok mutlu olduk. Yörük çadırımız şu an etkinliklere damgasını vurmuş gibi görünüyor, Balıkesir üniversitesinde öğrencilerimize kültürümüzün önemli öğelerini tanıtmaktan dolayı son derece mutluyuz. Öğrenci kardeşlerimizin de stantlarımıza oldukça yoğun bir ilgisi var. Dün lokma hayrı bugün ise Algem sergi standımız, son gün halk oyunları gösterisi ile şenliklerinizde öğrenci kardeşlerimizle birlikte olacağız” dedi. Mengeneci “Yörük çadırını kurmamızdaki amaç ise Milli Kültürümüzde var olan Yörük Türkmen çadır ve diğer el sanatları gibi değerlerimizi bu etkinliğinize yansıtmak ve şehrimizin tanıtımına katkıda bulunmaktır” dedi. Altıeylül Belediyesi Başkan Vekili Mengeneci öğrenciler ile sohbetin ardından etkinlik alanından ayrıldı.

altıeylül bahar şenlikleri2

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1