EGE GÜNDEM GAZETESİ

Alteylül’de eğlence tam gaz

Alteylül’de eğlence tam gaz
107 views
16 Mayıs 2016 - 12:29

 

Altıeylül Belediye Başkan Vekili Hasan Avcı, Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik Geleneksel “Çık Dışarıya Oynayalım Altıeylül Çocuk Oyunları şenliğinin final programına katılarak kazanan takımlara kupalarını takdim etti.

Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Gençlik Spor  Müdürlüğü ile Altıeylül  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği  2015- 2016 eğitim ve öğretim yılı geleneksel çık dışarı  oynayalım etkinliği finalleri Altıeylül Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Hafta boyunca devam eden oyunlarda   ilçe  final müsabakalarında heyecan doruktaydı. Etkinlikte unutulmaya yüz tutmuş oyunlar oynanırken öğrencilerin rekabeti gözlerden kaçmadı. Dört kulvardan oluşan yarışmalarda  Yağ Satarım Bal Satarım ,Mendil Kapmaca ,Dokuz Taş ve Kaleli Yakan Top  oyunları oynandı. Öğrencilerin sanal ortamdan uzaklaştırılıp öz güvenlerini arttırıcı arkadaşlık ve paylaşım ruhunu öne çıkarması ve aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş oyunların tekrar hayata geçirilme si adına yapılan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Altıeylül Belediye Başkan Vekili Hasan Avcı yaptığı konuşmada ”Kıymetli öğrenciler, öncelikle bugün Hakkari’de kaybettiğimiz sekiz şehidimiz için Allahtan rahmet diliyorum. Milletimizin ve Vatanımızın başı sağ olsun diyorum. Değerli öğrenciler öncelikle size teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bizi eski günlerimize çocukluğumuzdaki mahallede oynadığımız  günlere götürdünüz . Bunun için size çok teşekkür ediyorum. Oyunların kaybedeni ve kazananı olacak. Ben burada kazanan okulları da  kaybeden  okulları da tek tek  tebrik ediyorum. Buradaki en  büyük amaç çocuklarımızı dışarıda tutmak olmalıdır. Günümüzün hastalığı olan teknoloji hastalığı, ki teknoloji çok büyük nimettir, ama çok ciddi sıkıntıları da var. Bu sıkıntıları çocuklarımız yaşıyor. Çocuklarımız bize göre daha şansızlar. Benim çocuklarımıza tavsiyem, fırsat buldukça vakit buldukça bilgisayarın başından kalkın ve dışarı çıkıp bu oyunları oynayın diyorum. ”dedi.

Yapılan müsabakaların sonunda dereceye giren öğrencilere  kupa ve madalya verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1