EGE GÜNDEM GAZETESİ

Almanya’da Altıeylül Bengi Ekibimest Etti

Almanya’da Altıeylül Bengi Ekibimest Etti
127 views
17 Mayıs 2016 - 10:33

 

Almanya Balıkesirliler Derneği’nin düzenlediği hıdrellez etkinlikleri kapsamında Pamukçu Bengi Folklor ekibi gösterileri ile büyük alkış aldı. Başkan Zekai Kafaoğlu etkinlikte keşkek dövdü.

 

Etkinliklerin son günü Altıeylül Belediyesi Pamukçu Bengi Ekibi gösterileri ile mest etti. Folklor ekibinin birbirinden farklı oyunları gurbetçilerden büyük beğeni topladı. Folklor ekiplerinin yanı sıra Başkan Zekai Kafaoğlu Almanya’da keşkek dövdü.

Almanya Balıkesirliler Derneği’nin gerçekleştirdiği geleneksel hıdrellez hayrına Dusseldorff Başkonsolosu Şule Gürel, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar da katıldı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da yaptığı konuşmada “Gurbetçi kardeşlerimiz özellikle yurtdışında çalışarak hem ülkemize hem de çalıştıkları ülkeye ekonomik katkılar sağlıyorlar. Gurbetçi kardeşlerimiz

Türkiye’deki seçimlerde oy kullanarak Türk siyasetine katkı da bulunuyorlar.  En önemli konu da dinimizi,kültürümüzü, inancımızı kaybetmeden gelecek nesillerimizi yetiştirmeliyiz hem de bulunduğumuz ülke ile uyum içinde yaşamalıyız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1