EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ali Ekber Çiçek Anısına Türkü Yarışması

Ali Ekber Çiçek Anısına Türkü Yarışması
97 views
29 Mart 2016 - 7:39

Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi, merhum halk ozanı Ali Ekber Çiçek Edremit Belediyesi tarafından ölümünün 10. yıldönümünde adına düzenlenecek olan ses yarışması ile anılacak.

Edremit ilçesinde uzun yıllar yaşayan ve vefat ettikten sonra ilçeye bağlı Tahtakuşlar Mezarlığı’nda toprağa verilen Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi Ali Ekber Çiçek, vefatının 10. yıldönümünde adına düzenlenecek olan ses yarışması ile anılacak. Edremit Belediyesi tarafından her yıl mezarı başında törenlerle anılan merhum halk ozanı Çiçek’in ölümünün 10. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan ses yarışmasına kayıtlar başladı. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ali Ekber Çiçek Ses Yarışması’nın başvurularının 4 Nisan tarihine kadar devam edeceğini, 10 Nisan 2016 Pazar günü yarı finalinin ve Çiçek’in ölüm günü olan 26 Nisan 2016 Salı ise günü ise yarışmanın finalinin yapılacağını açıkladılar. Yarışmada dereceye girenlere bağlama ve çeşitli hediyeler verilecek.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Türk Halk Müziği’ne 150 yakın plak ve 400’e yakın eser kazandıran merhum Ali Ekber Çiçek’e kazandırdığı değerli eserler nedeniyle manevi şahsında vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu eserlerinin unutulmaması ve gelecek kuşaklara taşınması için rahmetli Ali Ekber Çiçek’i bu yıl anısına düzenlediğimiz ses yarışması ile anacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1