EGE GÜNDEM GAZETESİ

ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ

ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ
55 views
06 Kasım 2018 - 10:22

Alevi Kültür Dernekleri Burhaniye Şubesi olağan genel kurulunu yaptı. Geçmiş çalışmalar ve noksanlar görüşüldükten sonra tek liste ile seçime gidildi. Çoğunluğun aranmadığı genel kurula katılım ve konuklar yoğundu.
Alevi Kültür Dernekleri Genel Kuruluna BURÇEP, Tüm Emekli-sen,Disk Emekli-sen, EMEP, DBP, HDP,Halk Evleri temsilcileri katıldılar.
Alevi Kültür Derneği başkanı Durmuş Türkmen katılımcıları ve katılan konuklara hoş geldiniz dileklerinden sonra özetle şu konuşmayı yaptı.
“Canlar, üç dönemdir Alevi Kültür Derneği yönetim kurulunda görev yaptım. Başta benimle yönetimde görev alan arkadaşlarımın emeklerine, yüreklerine sağlık. Beraber görev yaptığımız hiçbir arkadaşıma kırgın ve küskün değilim. Ayrılanlar, bırakanlar olmuştur, o da o arkadaşlarımın kendi tercihleridir ve kararlarıdır. O kararlara da saygılı olmak zorundayız. Kimseyle kavga etme lüksümüzde yoktur.
Arkadaş ve dostlarımızın desteğiyle arsa satın alma, arkasından Cem evi inşaatı başlattık ve bu aşamaya getirdik. Bu yalnızca başkanın, yönetim kurulunun başarısı değil, bu başarı hepimizindir. Ayrıca bu Cem evinde hepimizin payı ve hakkı vardır. Hatta hiç burayı tanımayan alevinin veya Alevi olmayan kişinin da hakkı vardır. Bu güne gelene kadar da bir çok sıkıntılar da çektiğimiz ortada. Bundan sonra gelen arkadaşlarımız da bu sistemle çalışırlarsa başarılı olacaklarına inanıyorum. Bende bir üye olarak bundan sonra bu Cem evinde üzerime düşen üyelik sorumluluklarımı yerine getireceğim. Herhalde diğer yönetim kurulu arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor.
Bizleri bu örgütlülüğümüz bir araya getirdi. On yıldır birbirimize yoldaş olduk. Yalnız yoldaşlık konusunda da kısa bir açıklama yapmadan geçemeyeceğim.
Yoldaş” sözcüğü, sıradan bir sözcük olmayıp, devrimci anlamıyla, “yârin yanağından gayrı” her şeyin paylaşıldığı kimse demektir. Yoldaş, aynı davaya baş koyan, inançları için ölümü birlikte göğüsleyenlerdir.
Olayları ve düşünceleri sorgulayıp kendini sürekli geliştirmeyen, yenilemeyen, yaşamın pratiğinde işe yaramayan, üretim faaliyetleri içinde olmayan, özel mülk hırsından kurtulamamış bireyler, başkalarıyla paylaşacak bir şey bulamazlar.
Buradan başkanlığımın üç döneminde beraber çalıştığımız yönetim kurulu üyelerine, denetleme ve disiplin kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Tüm dernek üyeleri ve üye olmayan dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalarımız süresince saymanlık görevini üstlenen İhsan Işık, Kemal Aygün’e, her çalışmamda bizi destekleyen ve er zaman yanımda olan eşim Fatma Türkmen’e ve yönetim kurulu üyesi Ömer Oğuz’a da teşekkür ediyorum.
Yeni gelen yönetim kurulu arkadaşlarıma da sonsuz başarılar diliyorum. Her zaman bana verilecek her görevi de yerine getireceğimi beyan ediyorum.
Başarılı bir genel kurul olması dileklerimle, konuklarımızı ve üyelerimizi saygıyla selamlıyorum.”
Genel Kurul Divan seçimi yapıldı. Divana Hüseyin Tepe, Şevki Bakır ve Gülabi Esen seçildi.
Açılış konuşmasıyla başlayan genel kurul , yönetim kurulunun faaliyet raporu okundu. Devamında bütçe, denetleme ve tahmini bütçe görüşülerek ibra edildi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile seçimlere gidilirken, yeni yönetim kuruluna Muharrem Keskün, İrfan Çelik, Bektaş Coşkun, Gülser Ünalan ve İbrahim Küçük seçildiler. Denetleme kuruluna Erdoğan Deniz, Remzi Demir ve Hüseyin Küçük seçildi. Disiplin kuruluna ise Kemal Aygün, Muzaffer Kam ve Özgür Güneş seçildi.
Dilek ve taleplerden sonra genel kurul sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1