EGE GÜNDEM GAZETESİ

AKPARTİ’NİN ADAYI YÜCEL YILMAZ

AKPARTİ’NİN ADAYI YÜCEL YILMAZ
94 views
27 Kasım 2018 - 8:08

 

Ak Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz oldu.

Balıkesir’de aylardır merakla beklenen Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti Genel Merkezi dün telefonla aradığı Yücel Yılmaz’a Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu resmen tebliğ etti.
Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü grup toplantısı sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Yücel Yılmaz’ı ilan etmesi bekleniyor.
Bilindiği üzere 2014 yerel seçimlerini Büyükşehir olan Balıkesir’de Ahmet Edip Uğur ile kazanan Ak Parti’de Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, aradan geçen 3,5 yılın ardından İstanbul, Bursa ve Ankara illerinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’u görevden almıştı. Yerine getirilen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’da bir yılın ardından yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmezken bu koltuğa Karesi İlçe Belediye Başkanı Yücel Yılmaz aday gösterildi.
Yaşanan bu gelişmeler sonrası Ak Parti 31 Mart 2019 yerel seçimlerine Balıkesir’de Yücel Yılmaz ile girecek.

YÜCEL YILMAZ KİMDİR?
Evli ve biri kız, biri erkek, iki çocuk babası olan Yücel Yılmaz, 1975 yılında Almanya’da doğdu.
İlkokulu Balıkesir Mehmet Şeref Eğinlioğlu İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Balıkesir Özel Altuğ Yurdakuloğlu Koleji’nde tamamlamasının ardından Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı.
Üniversite yıllarında, üniversite öğrenci senatosu başkanlığını yapmasının yanı sıra, Düşünce Peteği topluluğunu kurarak lisans eğitimi sonuna kadar başkanlığını yürüttü.
Bir dönem İstanbul merkezli özel tekstil firmasının ithalat-ihracat sorumlusu olarak da görev yapan Yücel Yılmaz, 9 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yaptı.
Askerlik hizmetini Bandırma 6. Ana Jet Üssü Lisan Okulu’nda Asteğmen olarak tamamladı. Eğitim sektöründe Türkiye genelinde hizmet veren yabancı dil eğitiminde; kurs, yayıncılık ve yurtdışı eğitim alanlarında faaliyet veren Yabancı Dil Okulları’nın kurucu olan Yücel Yılmaz, ayrıca Kanada’da Dil Okulları Yönetimi Eğitimi ve İngiltere’de Oxford Üniversitesi’nde Öğretmen Gelişim Eğitimi almıştır.
Ticari hayatının bir kısmında çeşitli derneklerde faaliyet gösteren Yücel Yılmaz; Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) yönetim kurulu üyesi, Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği (BASİAD) yönetim kurulu üyesi, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti üyesi, Balıkesir Sanayi Odası Meclis üyesi Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı gibi çeşitli görevlerde almıştır. Ayrıca Özel Öğretim Kurslar, Hizmetiçi Eğitim Merkezleri, Dershaneler ve Etüt Eğitim Merkezleri Birliği Derneği (ÖZ-KUR-DER) üyesi olarak eğitim sektöründeki gelişmeleri de takip etmektedir.
Balıkesir Ticaret Odası’nda 2 dönem meclis üyeliği, bir dönem de Meclis Başkanlığı yapan Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı olmasının ardından Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve dernek üyeliklerini bırakmıştır. Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinden beri Balıkesir Karesi Kurucu Belediye Başkanlığı görevini kurduğu iyi bir ekip ile 5 yılda ilçeye hizmet yağmuru yağdıran Yilmaz aynı zamanda iyi derece yabancı dili ile Türkiye’ yi yurt dışında temsil eden başarılı bir Beledye Başkanlığını sürdürmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1