EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Elektrikçilerin sorunları bizim sorunlarımızdır”

“Elektrikçilerin sorunları bizim sorunlarımızdır”
131 views
17 Mart 2016 - 8:30

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, dün beraberinde İl Başkanı Ender Biçki, Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan ve kalabalık bir partili grupla birlikte, Elektrik –Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Nejdet Arslan’ı makamında ziyaret etti.

4

Oda yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret sohbet havasında geçti. Ziyarette ilk olarak konuşan Elektrik –Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Nejdet Arslan oda olarak her siyasi partiye aynı mesafede olduklarını söyledi. CHP’de enerji politikalarından sorumlu başdanışman olduğu için Milletvekili Akın’a elektrikçiler olarak yaşadıkları sıkıntıları aktaran Başkan Arslan, özetle şunları söyledi.

“EPDK’da çıkan bazı altyapısız kararlar uygulamada bizlere sıkıntı oluyor. Bir inşaat 6 ay bir senede tamamlanıyor. İnşaatın tam yarısında uygulamalar bir gecede değiştiriliyor. Buda inşaatın tamamlanmasında bir sürü zorluğa neden oluyor.

Biz Türkiye’de yönetmeliği olan tek STK’yız. Uymamız gereken kurullar var. STK’lar olarak bizler halkın aynası sizlerde milletvekilisiniz. STK’lar sorunların ttek dilde toplandığı yerlerdir. Sizlere sunacağım raporda elektrikçilerin yaşadığı sıkıntılar var bunları mecliste bizim adımıza dile getirmenizi rica ediyorum” dedi.

5

ELEKTRİK İLE İLGİLİ SORUNLARI MECLİSE TAŞIYOR

Daha sonra konuşan CHP Milletvekili Ahmet Akın, ise elektrikçilerin sorunlarını meclise taşıyacağını ve bu sorunların takipçisi olacağını söyledi. Akın, “CHP Balıkesir teşkilatı ile bir takım gibi çalışıyoruz. Hedefimiz 2019’da hem yerel de hem genelde partimizi iktidara taşımak. Bu bağlamda sivil toplum örgütlerini önemsiyoruz. Bir Milletvekili olarak tüm Balıkesir’i kucaklamak bizim görevimiz. Sizden olacağım raporları tasarı halinde meclis gündemine getireceğim ve sorunların çözümü noktasında takipçi olacağım. Elektirikçilerin sorunları bizim sorunlarımızdır” dedi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1