EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ak Parti Risk Almak İstemiyor

Ak Parti Risk Almak İstemiyor
Avatar
RAMAZAN ATAM( ramazanatam218@gmail.com )
121 views
26 Kasım 2018 - 9:12

 

Yerel seçimler öncesi Ak Parti’nin MHP ile yeniden gelişen ittifak girişmleri iki partininde daha çok kazanmak istemelerini ve özellikle 3 büyük şehirde CHP-İYİ Parti itifakının gücünü azaltmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 40 ilin adaylarını açıkladı. Bunların 14 tanesi büylşehir, 26’sı İl Belediye Başkanları oldu. Bunlardan 17 tanesin de mevcut başkanları aday göstermedi. Başka bir deyimle yarıdan fazlası değişmiş oldu. Düzce Hilmi Güler, Şanlı Urfa’da Zeyel Abidin Beyazgül ile oradaki sandıklar güvenli hale getirildi.
Lakin, bu açıklanan iller arasında Balıkesir ‘in olmaması, halen Balıkesir’de büyük bir sorun olduğu ön görülüyor. Balıkesir’de Ahmet Edip Uğur’un Başkanlık görevinden alınıp, yerine Dr. Zekai Kafoğlu’nun getirilmesi Balıkesir genelinde ilk etapta sevinç ile karşılanmıştı. Ancak 1 yıllık Başkanlığı dönemini Balıkesir halkı tarafından iyi değerlendiremediği konuşuluyor.
Balıkesir il merkezi bir yana, ilçelerinde bile Zekai Kafaoğlu’nun oğluna “MADO” adlı işyeri açtığı ve daha bir çok iddaa konuşuluyor.

Peki bu konuları Başkan Erdoğan
bilmiyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her şeyi bilecek diye bir şey yok. Lakin, Balıkesir Erdoğan’ın özel ilgi alanında olduğunu sanıyorum. Açıklanan 40 il ile Ak parti titiz bir çalışma yaptığını gösterdi. Diğerleri içinde aynı titizlikle çalışmalar yapılacağını ortaya koydu. Gelelim Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına halen bir isim üzerine karar verilemediği anlaşılıyor.
Balıkesir halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşananları izleyip, Balıkesir için gerekli tüm Balıkesirlileri kucaklayacak bir isim bulacağını dile getiriyor. Bazı çevreler kendi rantları doğrultusunda bazı isimleri ön plana çıkartma çalışmaları olsa da bunları genel merkez çok yakından takip ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesini Ak partiden almayı karar vermiş.

Balıkesir CHP Balıkesir Milletvekilini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaparak çok büyük bir adım attığı görülüyor. AKIN, Balıkesir genelinde çok sevilen bir kişi, aynı zamanda Ak Partili bazı kişilerin bile Ak parti iyi bir isim bulamaz ise Ahmet Akın’a oy verebileceğini söylüyor.
Yaklaşık 2 ayda Balıkesir’e Ak Parti Genel merkezi tarafından değişik isimler, Bakanlar geldi ve bazıları da gizlice gelip araştırmalar yapıldı. Şimdi sıra Mehmet Özhaseki’nin çalışmalarını tamamlayıp, Recep Tayyip Erdoğan’a bir Rapor sunması bekleniyor.
Tabi bu arada Balıkesir Büyüykşehir Belediye Başkanlığı için öne çıkan isimler ise Karesi belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın isimleri halk arasında konuşuluyor.
Balıkesir ilimiz için hayırlısı kim ise O Belediye Başkanı olsun.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1