EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ahmet Akın Bulgaristan Dost Partisi Kongresine Katıldı

Ahmet Akın Bulgaristan Dost Partisi Kongresine Katıldı
104 views
12 Nisan 2016 - 10:43

 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Sofya’ya giden Ahmet Akın, yeni kurulan ve kurucularını Hak ve Özgürlükler Partisinden ayrılan milletvekillerinin oluşturduğu DOST Partisinin yetkilileri ile bir araya gelerek görüşmeler yaptı, kongrede bir konuşma yaparak partisinin görüşlerini anlattı. Ahmet Akın DOST Partisi kongresinde yaptığı konuşmada; Cumhuriyet Halk Partisinin başka ülkelerin vatandaşı olan soydaşlarımızla olan gönül bağının çok güçlü olduğunu, onların sorunlarını ve oralarda yaşanan gelişmeleri  yakından takip ettiğini, soydaşlarımızın kendi aralarındaki dayanışmalarının güçlü olmasının, barış ve huzur içerisinde yaşamalarının en büyük dilekleri olduğunu belirtti. Ahmet Akın Bulgaristan DOST Partisinin kongresinde yaptığı konuşmayı şu şekilde sürsürdü;

“Burada daha önce soydaşlarımızın hangi acıları yaşadıklarını biliyoruz. Şimdi o yıllarda yerinden yurdundan edilmiş, sürgüne gönderilmiş Bulgaristan vatandaşı Türklerin gözü kulağı buradaki gelişmelerde.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak başka ülkelerin vatandaşı olan soydaşlarımızla ilgi konuların Türkiye’de iç politika malzemesi yapılmasından yana olmadık hiçbir zaman, bundan sonra da olmayacağız. Bu konuların partiler üstü bir anlayışla ele alınmasından yana olduk hep. Bizim için önemli olan soydaşlarımızın hakları ve çıkarlarıdır.

Bu konuda üzerimize düşen ne olursa onu yapma çabası ve anlayışı içerinde olduk. Umuyoruz, diliyoruz ve bekliyoruz ki kurmuş olduğunuz DOST partisi ve başlattığınız yeni siyasi hareket bu anlamda başarıya ulaşır.

Geçtiğimiz günlerde partinizin temsilcileri Türkiye’ye geldiler, Sayın Genel Başkanımızı da ziyaret ettiler.

CHP her zaman soydaşlarımızla ve onların temsilcileri ile dayanışma içinde olacaktır. Onların sorunlarının ve dertlerinin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da takipçisi olacaktır.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1