EGE GÜNDEM GAZETESİ

ADRESE ÖZEL

ADRESE ÖZEL
2.983 views
28 Kasım 2018 - 19:27

Yücel Yılmaz için yazılan bu yazıyı, Yücel Başkan okur mu, sayar mı, umrunda olur mu? Bilmiyorum. Umarım okur.
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz mevcut belediye başkanlığı süre boyunca bir çok başarılı çalışmaya imza attı. Belediye başkanı olmadan önce siyasi tecrübesi olmamasına rağmen onlarca ödül aldı. Bir çok kez, bir çok ortamda övmüşlüğüm vardır. Lakin bununla bitmiyor.
Her yerde söylemişimdir; Yücel Yılmaz’ın siyasette ve partideki geçmişi kısa bu sebeple Büyükşehir Belediyesine aday olabilmesi için bir beş yıl daha çalışıp kırsala kendini tanıtması şart Diye…
Edip abinin uzun zamandır bunu planladığını Ahmet Akın, Mahmut Poyrazlı gibi isimlerin arkasında asıl projenin Yücel Yılmaz olduğunu geçtiğimiz yazılarımda defalarca yazdım. Bu bir avantaj olduğu gibi aynı zamanda bir dezavantaj… Öyleki; Ahmet Akın gibi güçlü bir rakip, bu rakip ile seçime gireceksin ve kısıtlı bir geçmişin övgülerle dolu bir 5 yılın var. MHP ile olan ittifaklada kırsaldaki eksiğini bir nebze tamamlayabileceğin inancındayım.
KAZANMAN HALİNDE
Önümüzde çalışmalara başlamak için kısa bir dönem var. Lakin karma karışık bir Büyükşehir Belediyesi geçmişi var. Önünde iki tane örnek var. Biri Edip Uğur, diğeri Zekai Kafaoğlu bunların ortak paydalarını çıkar. Neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını anlamaya çalış… Benim izlenimlerimden yola çıkarak sana söyleyebileceğim tek bir nokta var. Her ikisininde yakın çevresi kötüydü. Her ikisinede hem kendi müdürleri, hem teşkilat mensupları, hem yakınları zarar verdi.
KÖTÜ ADAM ŞART
Çevrelerinde kötü adamlar vardı evet ama ihtiyaç duydukları iş bitirici bir kötü adam yoktu. Edip Uğur’a seçime girmeden önce nacizane bir öneride bulunduk; “Başkan yardımcılığı, genel sekreterlik görevini Cemal Öztaylan’a vermesi konusunda kendisine bizim haricimizde de bir çok kere söylendi. Daha sonra Cemal abinin ahımı tuttu bilinmez, Edip abinin genel sekreterlerden yana yüzü gülmedi. Neden bu öneride bulunduk? Bilindiği üzere Edip abinin en çok çektiği milletvekilleri ve kendi müdürleri oldu. Hatta Yasin SAGAY şahit, 3 yıl bekletilmiş 5 gazetelik bir abone faturasının ödenmesi için Büyükşehir Belediyesinde mali işlerden sorumlu İsmail ÇUR’a gidip; “Edip abininde haberi var, şu faturayı öde artık.” Dediğimizde; “burada kararları ben veririm Edip UĞUR değil.” demişti. Bir çok müdürü hakkında olumsuzlukları kendisine telefon mesajıyla bildirmişliğim var.
BUNLARI NİYE ANLATTIM?
Başımdan geçen iki hikayeye örnek olması için. Havran ilçesinde, Havran mezarlığında bir cenazedeydik mezarlıkta defin sırsasında birkaç fotoğraf aldım ve kalabalığın arkasına geçtim. Önümde Cemal ÖZTAYLAN ve Ali AYDINLIOĞLU oturuyorlardı. Cemal abi beni görünce Ali AYDINLIOĞLU’nun sandalyesini altından çekerek; “kak git şurdan” dediğini duydum. Daha sonra sandalyeyi bana uzatınca; “abi biraz ayıp oldu sanki” dediğimde. Normal bişeymiş gibi “bırak şunu” dedi. Başka bir anıda ise; Edip UĞUR ile birlikte BADO tanıtımı için Marmara adalarına gitmiştik, dönüşte Edincik’te mola verdik. Yoldan geçerken kalabalığı gören Cemal ÖZTAYLAN durdu ve yanımıza gelmeye başladı. Edip abi; “Cemal sen nerelerdesin ya, biz senin memleketine geldik sen yoksun.” Dediğinde Cemal ÖZTAYLAN; “bu bilmemne….. müdürlerin bana haber etmedi.” diyerek Edip abinin yanında oturan kişiyi kaldırıp kendi oturdu. Zekai KAFAOĞLU’na gelirsek; Zekai başkan babam Tayyar TOPRAK’a danışmanlık teklif ettiğinde, babam ; “ekibin çok kötü, ben bu ekiple çalışmam” diyerek reddetti.
BAŞARINI ŞUANKİ
EKİBİNE BORÇLUSUN
Başarıların ortada ekibin iyi ekibini koruduğun sürece sıkıntı yaşamazsın. Yanında kötü polis oynayan biride var. Cenaze olursa, tebrikti, teşekkürdü, hal hatırdı ara sıra telefonlaşıyoruz. Geriye tek bir şey kalıyor oda kavgalara son vermek. Her ikiside kavga etmeyi bırakmadı çünkü akıl verenleri kötüydü. Zekai Kafaoğlu rakibin olabilir ancak gelecekte muhtemel milletvekili olduğunu, milletvekili seçimlerinin yerel seçimlerden önce olduğunu unutma, kimseye sırt dönme Ak partideki bu bölünmüşlüğü ortadan kaldır. Bunları yaparsan sırtın yere gelmez düşüncesindeyim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1