EGE GÜNDEM GAZETESİ

9 Yaşındaki Ressam  Gönülleri Fethetti

9 Yaşındaki Ressam  Gönülleri Fethetti
68 views
26 Nisan 2016 - 10:35

Ayvalık İlçesi’nde yaşayan küçük ressam Yosun Erök ilk kişisel sergisini açtı.

Sergiyi on beş yağlı boya tablodan oluşan çalışmaları ile açan 9 yaşındaki küçük ressam Erök büyük beğeni topladı.

Sergi açılışında ayrıca piyano da çalan hünerli minik sanatçı Yosun Erök izleyicileri bir kez daha şaşırttı. Serginin açılışında konuşan Yosun Erök, “6 yıldır piyano eğitimi aldım ,5 aydır da resim eğitimi alıyorum. Şu ana kadar 16 kez piyano etkinliğinde solo piyano konseri yaptım. 5 aydır da sanatçı Ata Mahmut Altınok’tan resim eğitimi alıyorum. Kısa bir süre olmasına rağmen resim eğitmenimin verdiği gayret ve cesaret sonucu, 23 Nisan’a özel böyle bir sergi kararı aldım. Şu an, çok mutluyum. Çünkü emeğimin karşılığının beğenilmesi ve ilgi görmesi beni çok onura etti. “dedi.

Sergi açılışına çok sayıda sanatçılar ve sanatseverler katıldığı gözlenirken,  serginin açılışını;  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer, Şube Bşk Yrd. Suat Şerifeken, sanatçı Ata Mahmut Altınok ve Ressam Erök’ün annesi Efsun Erök yaptı.

Sergi izleyicileri küçük ressamın eserleri karşısında hayranlıklarını gizleyemezken; konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan ressamlar: “Yaşına oranla yaptığı resimler çok güzel ve başarılı. Bu kadar kısa bir süre içerisinde hem bu kadar resim yapması hem de resim kurallarına bağlı kalarak kendi dünyasını yansıtması fevkalade bir yeteneği olduğunu gösteriyor. İnanıyoruz ki; küçük ressam ilerde çok büyük işlere imza atacaktır. ” dediler.

Resim eğitimine halen Uluslar arası Kadın Sanatçılar Derneği (Femin&Art) Ayvalık Şubesi Melas Sanat Resim Atölyesi’nde devam eden küçük ressam, şimdiden yeni sergi hazırlığına başladığını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1