Balıkesir Haber Girişi: 08.03.2021 - 00:32, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

 

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
  “Sevgileri,sabırları, merhametleri, fedakârlıkları ve emekleriyle hayatımızın her alanını güzelleştiren kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.   Biz kadınlara en yüksek değeri veren kadim bir medeniyetten geliyoruz. Biz kadını ve erkeği bir ve beraber gören, cennet anaların ayağı altındadır anlayışında olan, kadına saygı ve merhamet gösteren, kadını el üstünde tutan, kadına yönelik her türlü incitici davranışa karşı olan bir inancın temsilcileriyiz. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV),asırlar öncekadın hakları, saygınlığı ve dokunulmazlığınıVeda Hutbesi’nde açıkça ifade etmiştir. Bugün, kültürümüzden ve inancımızdan gelen bu değerlerle hareket ediyor, tüm çalışmalarımızı köklerimizden gelen bu anlayışa evrensel değerleri de katarak ilerliyoruz.   Kadın annedir, eştir, kardeştir… Doğuran ve doyuran ve hayattaki ilk öğretmenimizdir.Çalışan, üreten, emek veren, elini attığı her işi başaran; inceliği ve zerafetiyle dokunduğu herşeyi güzelleştirendir.Hayalleri, fikirleri, cesaret ve yetenekleri ile ülkemizin büyümesine en değerli katkıları sağlayanlardır. Topraklarımızın vatan olmasında bazen en ön safta mücadele eden, bazen görünmez bir kahramandır.Geçmişte olduğu gibi geleceğimizin de inşasında çok önemli rolleri ve sorumlulukları olandır.   Kadınların yer almadığı her alan eksiktir. Toplumuve ülkemizigüçlendirmek için kadınlarımızın güçlendirilmesi şarttır. Bunun bilincinde olarak, hayatın her alanında kadının gücünü artırmak, kadınların karar alma mekanizmalarına katılımlarını sağlamak amacıyla politikalar üretmekteyiz. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzerekadınlarımızı hak ettikleri noktayaulaştırmanın gayreti içindeyiz. AK Parti iktidarları döneminde kadınlarımızın güçlenmesinin önündeki tüm engeller bir bir kaldırılırken; Hak ve özgürlükler başta olmak üzere siyaset,eğitim, ekonomi, sosyal, kültürel, sağlık, tarım, istihdam ve birçok alanda tüm destekler sağlanmıştır. Çiftçimizden akademisyenimize, işçimizden yöneticimize, siyasetçimizden bürokratımıza,üreticimizden ev kadınına her alanda devrim niteliğindeki politikalarımızla kadınlarımıza tüm desteğimizi vermekteyiz.Ayrımcılıklar, haksızlıklar karşısında kadınlarımızınmücadelesinde daima yanlarında yer almaktayız.Güçlü kadın, güçlü toplum demektir. Kadınlarımızın emeği, fedakarlığı ve başarısından aldığımız güçle ülkemizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde en yukarılara çıkaracağız. 2023 hedeflerimize kadınıyla ve erkeğiyle, hep birlikte el ele vererek ulaşacağız.   Şehit ve gazi annelerimiz başta olmak üzere,tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyor, muhabbetlerimi sunuyorum.”
AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

“Sevgileri,sabırları, merhametleri, fedakârlıkları ve emekleriyle hayatımızın her alanını güzelleştiren kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 

Biz kadınlara en yüksek değeri veren kadim bir medeniyetten geliyoruz. Biz kadını ve erkeği bir ve beraber gören, cennet anaların ayağı altındadır anlayışında olan, kadına saygı ve merhamet gösteren, kadını el üstünde tutan, kadına yönelik her türlü incitici davranışa karşı olan bir inancın temsilcileriyiz. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV),asırlar öncekadın hakları, saygınlığı ve dokunulmazlığınıVeda Hutbesi’nde açıkça ifade etmiştir. Bugün, kültürümüzden ve inancımızdan gelen bu değerlerle hareket ediyor, tüm çalışmalarımızı köklerimizden gelen bu anlayışa evrensel değerleri de katarak ilerliyoruz.

 

Kadın annedir, eştir, kardeştir… Doğuran ve doyuran ve hayattaki ilk öğretmenimizdir.Çalışan, üreten, emek veren, elini attığı her işi başaran; inceliği ve zerafetiyle dokunduğu herşeyi güzelleştirendir.Hayalleri, fikirleri, cesaret ve yetenekleri ile ülkemizin büyümesine en değerli katkıları sağlayanlardır. Topraklarımızın vatan olmasında bazen en ön safta mücadele eden, bazen görünmez bir kahramandır.Geçmişte olduğu gibi geleceğimizin de inşasında çok önemli rolleri ve sorumlulukları olandır.

 

Kadınların yer almadığı her alan eksiktir. Toplumuve ülkemizigüçlendirmek için kadınlarımızın güçlendirilmesi şarttır. Bunun bilincinde olarak, hayatın her alanında kadının gücünü artırmak, kadınların karar alma mekanizmalarına katılımlarını sağlamak amacıyla politikalar üretmekteyiz. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzerekadınlarımızı hak ettikleri noktayaulaştırmanın gayreti içindeyiz. AK Parti iktidarları döneminde kadınlarımızın güçlenmesinin önündeki tüm engeller bir bir kaldırılırken; Hak ve özgürlükler başta olmak üzere siyaset,eğitim, ekonomi, sosyal, kültürel, sağlık, tarım, istihdam ve birçok alanda tüm destekler sağlanmıştır. Çiftçimizden akademisyenimize, işçimizden yöneticimize, siyasetçimizden bürokratımıza,üreticimizden ev kadınına her alanda devrim niteliğindeki politikalarımızla kadınlarımıza tüm desteğimizi vermekteyiz.Ayrımcılıklar, haksızlıklar karşısında kadınlarımızınmücadelesinde daima yanlarında yer almaktayız.Güçlü kadın, güçlü toplum demektir. Kadınlarımızın emeği, fedakarlığı ve başarısından aldığımız güçle ülkemizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde en yukarılara çıkaracağız. 2023 hedeflerimize kadınıyla ve erkeğiyle, hep birlikte el ele vererek ulaşacağız.

 

Şehit ve gazi annelerimiz başta olmak üzere,tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyor, muhabbetlerimi sunuyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egegundem.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.