EGE GÜNDEM GAZETESİ

3D TASARIM VE ÜRETİM ETKİNLİĞİ

3D TASARIM VE ÜRETİM ETKİNLİĞİ
165 views
03 Aralık 2019 - 0:47

BAGİAD üyelerinin, eşleri ve çocukları ile birlikte katıldığı3D Tasarım ve Üretim etkinliği1 aralık pazar günü Balıkesir Tasarım ve Üretim Atölyesi’nde gerçekleştirildi.

BAGİAD üyelerinin, eşleri ve çocukları ile birlikte katıldığı3D Tasarım ve Üretim etkinliği1 aralık pazar günü Balıkesir Tasarım ve Üretim Atölyesi’nde gerçekleştirildi.
Derneğin organize ettiği, Stem& Maker Lab eğitmenleri; Dr. Mehmet Emin Korkusuz, Ramazan Durmuş ve Arif Vatansever ile Balıkesir üniversitesi bilgisayar öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencilerinin eşliğinde gerçekleştirilen derste üç boyutlu modelleme yapan çocuklar, tasarımlarının 3D yazıcıdan çıktılarını alıp keşfetmenin ve üretmenin heyecanını yaşadılar.
Sanal ortamda, hayal güçleriyle tasarladıkları çizimleri daha sonra katı formda FDM (Eriyik Yığma Modelleme) ve SLA teknolojileriyle3 boyutlu yazıcılardan alarak kendi ürünlerini oluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, AR & VR ile sanal uygulamaları deneyimleyip, modellerinin prototiplerini inceleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.
Atölye bünyesinde bulunan tasarım, üretim ve AR & VR kısmında vakit geçiren çocukların yanı sıra üyeler de 3D tarayıcı ve tersine mühendislik kavramlarını, endüstriyel tip robotik kolların eğitim versiyonu olan kitlerle farklı görevler yerine getiren modları (2D pen, lazer gravür, enjeksiyonlu tutucu vs.) kullanarakyerinde inceleme ve deneyimleme fırsatı buldular.
Başkan Emrah Bilcanlı ise katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirerek “Etkinliğimizin, geleceğe yön verecek çocuklarımız için farkındalık oluşturması adına son derece verimli ve eğlenceli geçtiğini düşünüyorum. Üyelerimiz ve çocuklarımıza yönelik benzeri etkinlik çalışmalarımızı ilerleyen zamanlarda tekrar gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Katılımcı üyelerimize ve eğitmenlerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1