EGE GÜNDEM GAZETESİ

300 kişi, yoga festivali için Kaz Dağları’nda buluştu

300 kişi, yoga festivali için Kaz Dağları’nda buluştu
136 views
25 Nisan 2016 - 10:46

 

Alpler’den sonra dünyanın en büyük oksijen deposu olan Kaz Dağları’nda, Yoga Akademisi öğrencisi olan, çeşitli milletlerden 300 kişi bir araya geldi. 2 gün süren etkinliğe katılanlar, yoga yapıp rahatladı.

Ramada-Resort-Kazdaglari-Thermal---Spa

Geçtiğimiz hizmete giren Edremit’in Güre kırsal mahallesindeki ‘Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa’ isimli otelde, Yoga Akademisi’nin düzenlediği ‘Uluslararası Yoga Festivali’ne farklı milletlerden yaklaşık 300 kişi katıldı. Festival, otelin aktivite alanındaki zeytin ağaçları arasında, dağ ve deniz manzarası içinde gerçekleşti. Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf’ın öncülüğünde gerçekleşen festival, dans gösterileriyle start aldı ve yoga çalışmalarıyla sürdü. Açıklamada bulunan Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Uluslarası yoga festivalindeyiz. Yoga Akademi dünyada bir ilke imza atmıştır. Yılda 12 ay, her ay festivaller düzenliyoruz. Bu nedenle de sloganımız ‘Yıl boyu yoga, yıl boyu festival’. Bu Dünya da bir ilktir ve festivalimizde uluslararası katılımcılar var. Dünyanın her tarafından insanlar Türkiye’ye gelip yoga yapıyor. Çünkü özel uygulamalar yapıyoruz. Orijinal yoga sistemini uyguluyoruz. Bu orijinal gerçek yogadır. Yoganın temellerinden teknikler uyguluyoruz. Maalesef Türkiye’deki bazı bombalar patlıyor. Biz onlara karşı, o bombalara karışı burada Kaz Dağları’nda bir coşku bombası patlatacağız ve bu coşku tüm Türkiye’ye, Dünyaya yayılacak. Herkes sağlığına, mutluluğuna coşkuya kavuşacak” dedi.

Kaz Dağları eteklerindeki festivale Amerika, İngiltere, Slovenya, İspanya, Fransa, Almanya ve Japonaya’dan yabancı katılımcılar ilgi gösterirken, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden de çok sayıda vatandaş katıldı. Farklı saatlerde yoga seanslarına katılan 300 kişilik grup otelde konaklayıp bölgeyi gezdi.

ramada kazdağları yoga

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1