EGE GÜNDEM GAZETESİ

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
95 views
28 Kasım 2018 - 11:01

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Kadın Danışma Evi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele günü nedeniyle panel düzenledi.

 

25 Kasım 2018 Pazar saat: 13.30’da Orhan Peker Sanat Galerisinde düzenlenen ‘Kadına ve Çocuğa Yönelik Erkek Şiddetiyle Mücadelede Hukuki Düzenlemeler’ başlıklı panelin konuğu Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfından Avukat Selin Nakıoplu oldu.

 

Etkinlik, Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübünün ‘Dünya Yerinden Oynar’ adlı belgesel gösterimi ve söyleşi ile tamamlandı.

 

Türkiye’deki cinsel tacize dair mücadelenin tarihini, son zamanlarda üniversitelerde yaşanan cinsel taciz olaylarını ve bu olaylara karşı geliştirilen mücadeleleri anlatan bir belgesel film olan ‘Dünya Yerinden oynar’ dikkatle izlendi.

 

Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifinin de destek verdiği etkinlikte, 2012 yılında okulda cinsel tacizi önleme komisyonu kurduklarını belirten Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulüp üyeleri, cinsel tacizle karşılaşıldığında başvurulabilecek kurumsal bir yapı oluşturduklarını ifade ettiler.  Forumlarda güvenlik önlemlerini arttırma yönünde görüşler gündeme geldiğini, yaptıkları araştırmalarda okullarda cinsel taciz üzerine yeterince araştırma ve veri olmadığı belirtildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1