EGE GÜNDEM GAZETESİ

23 Nisan Havran’da Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Havran’da Coşkuyla Kutlandı
113 views
25 Nisan 2016 - 10:35

Tüm yurtta kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balıkesir’in Havran  İlçesin’dede  coşkuyla kutlandı.

İlk Tören Kızılay Meydanındaki Atatürk Büstüne Çelenk sunumu ile başladı.Programın ikinci Bölümü Seyit Onbaşı Mesire alanında devam etti.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Havran  Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Jandarma Komutanı Volkan Öz,Havran Belediye Başkanı  Emin Ersoy öğrencilerin ve Havran halkının Bayramını tebrik ettiler.

Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları diğer gösteriler ile program devam etti. Havran Belediyesi Koca Seyit Taekwondo ekibinin gösterileri büyük ilgi topladı.Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Çuval Yarışmaları,Yumurta taşıma yarışmaları ve Uçurtma şenliği,Satranç Turnuvası ile program sona erdi.Etkinlikler sonrasında çeşitli yarışmalarda dereye giren öğrencilerin ödüllerini Protokol üyeler verdi.

Belediye Başkanı Emin Ersoy İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk ve İlçe Jandarma Komutanı  Volkan Öz öğrenciler ile birlikte Uçurtma uçurdular Satranç oynadılar.

Havran’daki 23 Nisan etkinlikleri ilk defa Seyit Onbaşı Mesire alanında yapılırken Havran halkı kutlamalara yoğun ilgi gösterdi.Belediye Başkanlığı katılımcılara pilav ayran ve lokma ikram etti.

Akşam Programı ise Belediye Sanat Kulübü Bünyesinde faaliyet gösteren Koca Seyit Tiyatro ekibinin komedi içerikli skeçleri Belediye Kültür Merkezinde vatandaşlara ücretsiz olarak gösterimine sunulacağı bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1