EGE GÜNDEM GAZETESİ

23 Nisan Bayramını 4. Kez Bayram Havasında Kutlayacaklar

23 Nisan Bayramını 4. Kez Bayram Havasında Kutlayacaklar
119 views
21 Nisan 2016 - 10:32

Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı çocukların tam bir bayram havasında kutlayabilmek için 4. kez düğmeye bastı.
Hayata geçirdikleri sosyal projelerle dikkatleri üzerinde toplayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ayvalık’taki çocukların bayramı bayram tadında kutlayabilmesi için hazırlıklara başladı.
Bu kapsamda; son üç yıldır okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikte okul bahçesine kurdukları şişme oyun parkında çocuklara gönüllerince eğlenebilme olanağı sağlayan okul yönetimi, bu yıl bu organizasyonu bir kez daha tekrarlama kararı aldı.
Geleneksel hale gelen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin 22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleşeceği öğrenilirken, 22 Nisan sabahı başlayacak etkinliklerin, öğrenci gruplarının gösterileriyle renklendirileceği bildirildi.
Etkinliklerde, çeşitli sürprizlerin de yer alacağı şişme oyun parkının öğrencilerin ve Ayvalık halkının hizmetine sunulacağı, 22 Nisan akşamında çeşitli müzik gruplarının ve okul öğretmenlerinin hazırladığı müzik gösterisi ile izleyenlerin coşturulması hedeflenirken, etkinliğin ikinci gününün de; çeşitli oyun ve eğlencelerle devam edeceği açıklandı.
Yüz boyama, palyaço gösterileri gibi etkinliklerle, küçük çocukların da düşünüldüğü şenlikte yetişkinlere yönelik oyun parklarının da olması birçok kişinin çocukluğuna dönmesine vesile olabileceği savunuldu.
Geleneksel ve yöresel yiyeceklerle tarihsel dokunmaların da olacağı etkinliğe katılanların birçok farklı eğlenceyle zaman geçirmesi amaçlanırken, tüm Ayvalık halkının davetli olduğu organizasyon 22-23 Nisan tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde gerçekleşeceği belirtildi.
23 Nisan Şenliği için her türlü fedakarlığı gerçekleştiren okul-aile birliği ve okul idaresi bu iki günün çocukların anı defterine altın harflerle kazınması özellikle sınav stresiyle mücadele eden öğrencilerin kısa süreliğine de olsa unutup rahatlama sağlayabilmeleri adına önemli olduğunun altını çizerek, etkinliklere tüm halkı davet ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1