EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP’Lİ ADAYLARI SAHAYA ALALIM

CHP’Lİ ADAYLARI SAHAYA ALALIM
18 views
06 Temmuz 2018 - 11:07

Edremit Cumhuriyet Halk partisinin dün düzenlediği basın toplantısında Edremit’ten çıkan Balıkesir Milletvekili olmayı hak eden Ensar Aytekin’in teşekkür konuşması ve CHP il Başkanı Serkan Sarı’nın hatalarının tespit edilip bir daha tekrarlanmaması adına çalışacaklarını ifade ettiler.
“HDP’YE OY KAPTIRMADIK”
CHP Edremit ilçe Başkanı Tayfun Gerkuş yaptığı açıklamada oy dağılımın rakamlarını göstererek vatandaşlar arasında dolaşan CHP’den HDP’ye oy gittiğine dair söylentileri yalanladı. Gerkuş konuşmasında; “Seçimde kaymakamlığımız, emniyetimiz ve diğer partilerin ilçe başkanlarıyla organize bir şekilde çalışarak nahoş durumların olmaması adına gayret gösterdik, birbirimize karşı anlayışlı ve medeni bir seçimi geride bıraktık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu süreçte İl yönetimimiz ve genel merkezimiz ile yaptığımız istişarelerde körfezden bir adaya ihtiyaç duyduğumuzu dile getirdik ve bunun akabinde 70 yıl sonra bir milletvekili çıkardık, daha önce diğer partilerden milletvekili çıksa da CHP’den 70 yıl sonra bir milletvekili çıkarmak bizim yönetimimize nasip oldu. Gönül isterdi ki bu sayı bir ile kalmasın 5’inci sırada bulunan Seval hanımı da meclise gönderebilelim. Ne yazık ki olmadı. Ensar bey şehrimizde yaşayan, şehrimizi ve bizleri tanıyan bir arkadaşımız eminim ki Edremit için hayırlısı olur ve Edremit daha iyi yerlere gelir.” Dedi.
“BALIKESİR’İN SORUNLARI HER DAİM GÜNDEMDE OLACAK”
Edremit CHP ilçe başkanı Tayfun Gerkuş’un arkasından söz alan Balıkesir CHP Milletvekili Ensar Aytekin; “Edremit’te yaşıyor olsak da Balıkesir’in her bir metre karesinin sorunu bizim omuzlarımızda gönül isterdi ki iktidar olabilelim ve gözümüzle gördüğümüz, kulaklarımızla duyduğumuz sorunları rahat bir şekilde halledebilseydik. Her siyasi partinin seçime girerken ki hedefi iktidar olmaktır. Bizlerde bu dönem seçime girerken hedefimiz iktidar olabilmekti, ancak bu istemekle olan bir şey değil sadece çalışarak, gayret göstererek, doğru projeler üreterek, doğru adaylarla saha inerek çözülebilen bir sorun değil. Özellikle yaşadığımız yüzyılda muhalefet partileri seçimlerde iktidar partisi ile yarışmıyor karşısında parti yarışında hoyratça harcanan devlet aygıtları var. İktidarın devleti elinde tutmasıyla kontrol ettiği basın kuruluşları, büyük şirketler var, adliyesinden, maliyesine var oğlu var ülkedeki bir çok organ adeta iktidar partisinin bir parçası gibi çalıştığı bir seçim süreciyle çalıştık, bu söylediklerim yenilgimize bir kılıf olması amacıyla söylemiyorum. Yenilgiyi sadece bir takım sorunlara bağlamıyorum yenilenler bizsek, sorumluları da biziz önce kendimize bakmalıyız nerede hata yaptık nerede eksik yaptık önce kendi eksiklerimizi tamamlamalıyız ki ayaklarımız yere sağlam bassın, ve kendimizi ne kadar iyi tanırsak o kadar iyi sonuçlar alırız diye düşünerek parti içinde bu muhasebeye başladık, daha iyi hale nasıl geliriz, bunun hesabını yapıyoruz. Bununla birlikte Balıkesir, Ankara’da bu zamana kadar iyi temsil edilmemiş, bunun başlıca sebebi elinde yetki olan birinin Balıkesir’den, Ankara’ya gidememesi iktidar partisi milletvekilleri de bu duruma kayıtsız kalmışlar. Bizler muhalefet partisi olsak da Balıkesir’imizin her köşesinde bulunan sorunları Ankara’nın gündemine yılmaksızın taşıyacağız, sorunlar çözülene Balıkesir bir ivme kazanana kadar elimizden geleni yapacağız. ” Dedi.
SERKAN SARI’DAN GÖZ DAĞI
İl Başkanı Serkan Sarı “zor bir maraton atlattık elli günlük bir süreç yaşadık baskın bir süreçle gelişen bir seçim gerçekleştirdik. Bu yüzden elimizden geldiğince hızlı bir biçimde ilçe başkanlarımızdan görüş talebinde bulunduk, önerilerini talep ettik bu önerileri Balıkesir’in üç bölgeden oluşan Marmara, Körfez, Merkez ekseni etrafında yaptık, genel merkezin talebi de bu yönden yanaydı. Kadın ve genç milletvekili adaylarımızın olması adına temennilerimizi genel merkeze ilettik tabi bu süreçte listelere veya kişilere doğrudan müdahale etkimiz olmadığı için temenni niteliğinde Balıkesir’in yapısına ve ihtiyaçlarına uygun raporlar vermeye gayret ettik. Seçim süresi boyunca diğer partilerin söylemlerinin dışında, kendi içimizde doğan spekülasyonlar oldu. Önümüzdeki süreçte bu spekülasyonları yapanları dinleyeceğiz onlara karşı bir hatamız olduysa düzelteceğiz, kazanmaya çalışcağız bunun dışında partimizin ve milletimizin değerleriyle uyuşmayan kendi çıkarlarını toplumun çıkarlarının önünde tutanlara yapacak bir şeyimiz yok bizim yolumuz Atatürk’ün yoldur buna uymak istemeyenlerle bizim işimiz olması mümkün değildir.” Dedi.

Gazeteci ve aynı zamanda gazetemizin imtiyaz sahibi Taylan Toprak’ın; “CHP bu zamana kadar her seçim düştüğü hataya bu seçimde de düşecek mi? Bildiğiniz üzere iktidar partisinin oyu diğer partilere nazaran daha yüksek seviyede dolayısıyla üstüne bir şey katmak zorunda değiller, mevcut oylarını korumaları yeterli bu yüzdende yıpranmamaları adına adaylarını geç sunuyorlar, genel seçimi erken (baskın) bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Sizlerin daha erken başlangıç yapmanız ve mevcut oyunuzun üzerine, oy kazanmanız gerekiyor. Bu sebeple önümüzdeki yerel seçimlerde adayların daha erken çalışmalara başlaması adına bir çalışmanız var mı? sorusu üzerine
CHP il başkanı Serkan Sarı; “Bir adaydan ziyade birkaç aday adayının önceden yarışacağı, bu süreçte kamuoyu yoklamalarıyla aday adayları arasından tek bir adayı seçeceğimiz bir sistem üzerine çalışıyoruz. Bu yüzden aday adayı arkadaşların bir an önce çalışmalara başlaması gerekli ki kamuoyu yoklamalarında soracak isimlerimiz belli olsun.” Diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1