EGE GÜNDEM GAZETESİ

SINDIRGI SICAK ASFALTLA TANIŞTI

SINDIRGI SICAK ASFALTLA TANIŞTI
34 views
03 Temmuz 2018 - 12:15

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Devlet yatırımları, Büyükşehir ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile yol sorunu önemli ölçüde çözüme kavuştu. 4 yıllık bir zaman zarfından 250 km ye kırsal mahalle yolunda sati asfalt kaplama çalışması gerçekleştirildi.
90’lı yıllarda projesi çizilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Çevre Yolu’nda sıcak asfalt kaplama çalışmalarına geçildi. 11 km uzunluğundaki çevre yolunun tamamlanması ile birlikte transit geçiş yapacak araçlara önemli ölçüde kolaylık sağlayacak, şehir içi trafiğini azaltarak, tonajlı araçlardan kaynaklanan parke taşındaki bozulmalar da ortadan kalkacak.
Alt yapısı, stabilize ve kaldırım çalışmaları tamamlanan kısımlarda sıcak karışım kaplama çalışmaları başladı. Sındırgı tarihinde en fazla sıcak asfalt çalışması da çevre yolunda görülüyor. Asfalt makineleri, silindirler ile gerçekleştirilen hummalı çalışmada vatandaşların takdirini topladı. Duble ve sıcak asfalt olarak yapılan Çevre yolu ilçenin Balıkesir ve Akhisar istikametinde giriş kısımlarını da kapsıyor. Asfalt ve çevre düzenlemelerinin tamamlanması ile birlikte ilçe girişleri farklı bir görünüme kavuşacak.
İlçeye sayısız hizmet kazandıran ve ilkleri kazandıran Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Çevre yolumuzda çalışmalar hızla devam ediyor. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek ve yolu daha güvenli hale getirmek adına projede değişikliğe gidildi. Bu durumda çalışmaların uzamasına sebep oldu. Artık çalışmalarda sona yaklaştık. Asfalta hazır bölgelerde sıcak asfalt kaplama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yama yapmakta zorlandığımız ilçemizde bugün 11 km duble sıcak asfalt kaplama yol kazandırıyoruz. Ülkemiz 16 yılda birçok yol kat etti. İlçemiz de bu gelişmelerden sonuna kadar faydalanıyor. AK Parti demek seçim zamanı göstermelik işler yapan değil sürekli olarak hizmet veren, vatandaşının yanında olan bir anlayış demektir. Bizler de bu davanın bir neferi olarak ilçemizi sayısız hizmetle buluşturduk. Kırsalından merkezine birçok alanda hizmet veriyoruz. Sındırgı tarihinde görülmedik sayıda iş makinesi bu gün dört bir köşede çalışıyor. Kertil yolunda hızlı bir çalışma var. Daha ulaşılabilir bir Sındırgı için çalışıyoruz. Bu millet hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Bizler de dur durak bilmiyoruz. Çevre yolunun tamamlanması ile birlikte hem ilçe girişimiz yep yeni bir görünüme kavuşacak hem de birçok problem çözüme kavuşacak. Milletvekillerimizle, teşkilatımızla, Büyükşehirle el ele birlikte çalışmanın meyvesi bu. Başta Türkiye’de siyasi anlayışı hizmete dönüştüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Bakanlığımıza, Milletvekillerimize, teşkilatımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1