EGE GÜNDEM GAZETESİ

BİR GÖNÜL YOLCULUĞU HİKAYESİ

BİR GÖNÜL YOLCULUĞU HİKAYESİ
16 views
23 Mart 2018 - 8:51

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile HayırseverFernur Sözen Hanımefendi’nin katılımlarıylaEdremit Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldiler. Kitap okuma etkinliğinin ardından öğretmen ve öğrencilerle sohbet edildi.
Edremit’e okul yapmayı, öğrencilerin daha iyi fiziksel koşullarda öğrenim görmesini vatana borcunu ödemek olarak gören ve bundan mutluluk duyduğunu her fırsatta vurgulayan Hayırsever Fernur SözenHanımefendi’nin özgeçmişini anlatan sunumun ardından; yaptığı yatırımlar hakkında bilgiler verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Sizlerle bu sene 2. defa burada buluşmaktan mutluyuz, bugün itibariyle İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak 4. yılımı tamamladım, 4 yılda 300’e yakın derslik yapıldı. Bu Edremit tarihinde bir rekordur. Devletimiz bu kadar derslik yaptırmasına rağmen hala dersliğe, yatırımlara ihtiyacımız var. Hayırsever bir hanımefendinin çıkıp, elli yıllık ömrüne 9 tane okul yaptırması takdire şayan bir durum.”diyerek memmuniyetini belirtti. Fernur Sözen tarafından kaleme alınan “Dünya Gözüyle Bir Gezginin Notları 1” kitabına değinerek Fernur Sözen Hanımefendinin hayırseverlik yönünün yanında entelektüel yanının da olduğunu, hayatta her şeyi başarmanın mümkün olduğunu, bunun için çalışmak ve azimli olmak gerektiğini vurguladı.
Hayırsever Fernur Sözen, “Ben yaptığım tüm çalışmalarda kimsesizlerin kimsesi olmak istedim. Sahipsizlere sahip çıkmak istedim. En önemlisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve binlerce şehidin kanıyla sulanan bu vatan topraklarına, şehitlerimize borcumu ödemek istedim, bir gönül yolculuğuna çıktım. Bu gönül yolculuğunda yol arkadaşlarım; korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, engelliler ve sizler gibi gelecekte bu ülkenin sahibi olacak gençler oldu. Bütün bunları kısa sürede yapabilmemi sizlerden aldığım enerjiye borçluyum. Seyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” sözünü yürekten hissediyor ve onu yaşatmaya çalışıyorum.”dedi.
Öğrencilerden gelen sorular üzerine öğrencilik yıllarında okuduğu kitaplara değinerek kitap okumayı hayatının her döneminde çok önemsediğini belirten Fernur Sözen Hanımefendi,kitap okurken aynı zamanda gezdiği ülkeler ve kültürler hakkında notlar aldığını, hayatını sahip olduğu her şeyi paylaşmaküzerine kuran biri olarak gördüklerini ve yaşadıklarını paylaşmak adına “Dünya Gözüyle Bir Gezginin Notları 1” adlı bir kitap yazdığını belirtti. Ardından gençlere ders dışı zamanlarda neler yaptıklarını sorarak, kişisel gelişimleri için tavsiyelerde bulundu.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile HayırseverFernur SözenHanımmefendi öğretmen ve öğrencilerle yaptıkları söyleşinin ardından başarı dilek ve temennilerinde bulunarak okuldan ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1