EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE ASKERE GÖNDERME TÖRENİ

EDREMİT’TE ASKERE GÖNDERME TÖRENİ
15 views
16 Mart 2018 - 11:28

Edremit’in Gümrük Mahallesinden Burdur’a askeri eğitim için giden Savaş Çakır’ı ailesi, arkadaşları ve mahalleliler tarafından yapılan törenle uğurlandı. Edremit’in Gümrük Mahallesinden “Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı”na temel askerlik eğitimi almak için yapılan törenle evinden ve ailesinden ayrılan Savaş Çakır için ailesi akşam camide mevlit ve Kuran okunma sonrası askere gidecek genç, arkadaşları ve aileleri ile birlikte evden davullu – zurnalı törenlerle asker ocağına uğurlandı.
12–13 Mart 2018 tarihleri arasında 2’nci grup sevke tabi olanlardan sevklerinin yapılmaya başlanması nedeniyle askere giden gencin boynuna kırmızı oyalı tülbent bağlanan Savaş Çakır, ailesi, arkadaşları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Çakır, “Türk Bayrakları ve Mahalle Sancağı” ile davul-zurna eşliğinde Cumhuriyet Meydanında yapılan askere gönderme töreni ve oynanan oyunlar sonrası asker ocağına yolcu edildi. Annesi ve asker ailesi oğullarını askere göndermesinin gururunu yaşadıklarını ifade edip, “Asker Uğurlama Töreni” düzenleyip evlatlarını hayır ve dualarla ‘Peygamber Ocağı” denilen ‘Asker Ocağına’ gönderdiler.
Çocuklarını askere gönderdikten sonra duygusal anlar yaşanmasına neden olup, asker ailesine akraba ve komşuları “Hayırlısıyla askerliğini yapıp, aramıza dönsün” deyip, Allah Kavuştursun” dileklerinde bulundular. Enver DOLGUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1