EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gazeteci-Yazar Hasan Uysal evinde ölü bulundu

Gazeteci-Yazar Hasan Uysal evinde ölü bulundu
29 views
12 Mart 2018 - 11:08

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ikamet eden Gazeteci-Yazar Hasan Fevzi Uysal evinde ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre; Ayvalık’ın Sahil Kent Mahallesi’nde Alzheimer hastası olan annesi Sevim Uysal ile birlikte ikamet eden 64 yaşındaki Hasan Fevzi Uysal’ın cansız bedeni sabah saatlerinde evin banyo kapısı girişinde yerde yatar halde bulundu.
Polis’in ve Adli Tıp Doktoru’nun yaptığı ilk incelemelerde Uysal’ın hayatını gece yarısı saat 01.00 sıralarında kaybetmiş olduğu öğrenildi.
Yapılan incelemelerde Uysal’ın ölümünün şüpheli bir ölüm olmadığı belirlendi.

Hasan Fevzi Uysal kimdir?
1954 yılında Kütahya’da doğan Hasan Fevzi Uysal,ilkokulun ilk üç sınıfını Konya Ereğli’de okuyup geri kalan öğretim hayatını Kütahya’da tamamladı. Bu dönemde genç milli futbol takımına çağırıldı. 72-73 döneminde ODTÜ’yü Türkiye 3. sü olarak kazanarak Ankara’ya adım attı. Okulunu bırakıp yeni açılan Spor Akademisi’ne geçti ve 78’de mezun olan 56 kişi arasına girdi. Bu süreçte otuz beş bin üyeli Amatör Sporcular Derneği Başkanlığı yaptı ve profesyonel sporcuların sendikalaşması için çalıştı.1 Mayıs 79 tarihinde Politika Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Gazete kapatılınca THA’a geçti. Kısa dönem askerlik yapmak için THA’dan ayrıldı. Asker dönüşü Cumhuriyet Gazetesi’nde dokuz yıl çalıştı. Bu süreçte on biri yılın gazetecisi olmak üzere kırkın üzerinde ödül aldı. 1987’de yılın en çok satan kitabı olan “Gizli Örgüt Nasıl Kurulur?” yayınlandı. Üçü yılın en çok satan kitabı olmak üzere toplam on beş kitabı yayınlandı. Son yirmi yıldır çeşitli dergi, gazete ve internet sitelerinde yayınlanan dört binin üzerinde makalesi bulunan Hasan Fevzi Uysal, çevresinde sevilen bir kişilik olarak tanınıyordu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1