EGE GÜNDEM GAZETESİ

MAZI DAĞI’NA BALIKESİR’DEN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

MAZI DAĞI’NA BALIKESİR’DEN GÖNÜL KÖPRÜSÜ
15 views
06 Mart 2018 - 11:22

Mardin’in Mazı Dağı Bölgesi Evciler Jandarma Karakolu’nda görev yapan ve çarşı iznine çıkamadıkları için spor aletleri talep eden Mehmetçiğe, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yanıt verdi ve talep edilen tüm aletler temin edilerek karakola ulaştırıldı.

Mardin’in Mazı Dağı Bölgesi Evciler Jandarma Karakolu’nda görev yapan Mehmetçiklerin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ulaşarak istedikleri spor aletleri dün Mardin’e ulaştı.

Sosyal medya üzerinden gelen talebe anında cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kendisinden talep edilen spor aletlerini vakit geçirmeden temin ederek yola çıkarmıştı. İstenen spor aletleri ile Evciler Jandarma Karakolu’nda spor salonu kurulurken, bu karakolda görev yapan askerler, dün Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu görüntülü olarak arayarak teşekkür ettiler.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, son derece hassas bir dönemden geçtiklerini belirttiği telefon görüşmesinde Mardin Mazı Dağı Evciler Jandarma Karakolu Komutanı Jandarma Üsteğmen Çavuş Fatih Polat aracılığı ile askerlere şunları söyledi.

“Askerlerimizi, mehmetçiğimizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Rabbim, sizlere güç kuvvet versin. Onlar için ne yapsak azdır. Sizlerden böyle bir talep geldi. Dediler ki, orada bir dağ karakolunda, askerlerimizin spor aletleri konusunda ihtiyaçları olduğunu söylemişlerdi. Siz kendi gayretleriniz ile bir pinpon masası ve televizyon kazandırmışsınız. Dedik ki, bizde diğer ihtiyaçlarını karşılayalım. Balıkesir’den oraya hem sevgilerimizi muhabbetlerimizi iletelim hem de onların gönüllerini yapalım. Askerler bizim her şeyimiz, onlar sayesinde buralarda rahat ediyoruz. Devletimizin, milletimizin, bayrağımızın bekçisi onlar. Onlar için ne yapsak azdır. Cenabı Allah birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi hiç bozmasın. İnşallah ülkemizi bölmek isteyenlere de fırsat vermesin. Nasıl kurtuluş savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu millet ve kahraman Mehmetçiğimiz destan yazdıysa O’nun kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korumak ve kollamak için bugün de Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde askerlerimiz dün Fırat Kalkanı’nda bugün de Zeytin Dalı operasyonunda Afrin’de kahramanlıklar gösteriyorlar, destanlar yazıyorlar. Bütün dualarımız, gönüllerimiz, yüreklerimiz sizlerle beraber. Cenabı Allah sizleri muzaffer eylesin inşallah. Gönderdiğimiz aletleri güle güle kullanın inşallah. Askerlerimiz böylelikle kendilerini geliştirme imkanına sahip olacaklardır. Her şey gönlünüzce olsun.”

Zekai Kafaoğlu’nun konuşmasını tamamlamasının ardından Karakolda görev yapan bütün askerlerin hep bir ağızdan “Sağol” diye bağırdıkları duyulurken; kısa telefon görüşmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

GÖNDERİLEN SPOR ALETLERİ LİSTESİ;
GYM Köşe İstasyonu
Profesyonel Koşu Bandı
Profesyonel Eliptik Bisiklet
Doğal Kaukçuk Kapı Altıgen Dambıl
Dambıl Sehpası
Oyun Konsolu
Langırt Masası
Çay Kazanı
Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1