EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN UYSAL BAKANLIKTAN SÖZÜNÜ ALDI

BAŞKAN UYSAL BAKANLIKTAN SÖZÜNÜ ALDI
17 views
29 Aralık 2017 - 17:54

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye’ye yapılacak olan, yapımı devam eden ve yapılması gereken yatırımlarla alakalı Ankara’da girişimlerde bulundu.Sözlerini tek tek yerine getiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal mevcut stat yerinin yeniden düzenlenmesi ve kapalı yüzme havuzu hakkında Gençlik Ve Spor Bakanlığından söz aldı.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye’ye yapılan ve yapılması gereken yatırımlar hakkında Ankara’ya giderek ilgili Bakanlıklar ile bir dizi görüşmelerde bulundu. İlçede yapılması gereken işlerin takipçisi olarak Burhaniye’nin menfaati yönündeçalışan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal,Başkan Yardımcıları Cemal Akklınç ve Güngör Persil ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığında Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonu hakkında görüşmelerde bulundu. Atatürk Kapalı Spor Salonunun bakım ve tadilatı, Kapalı Yüzme Havuzu ve Amatör Spor Kulübü Sahasının yapılması için söz alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal mevcut stat yerinin de yeniden düzenlenmesi hakkında Gençlik ve Spor bakanlığından sözü aldı.
KAPALI YÜZME HAVUZU VE STAT YERİ MASAYA YATIRILDI
Ankara’da, Gençlik ve Spor Bakanlığında,Tesisler Dairesi Başkanı Bayram Hoca, Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Müsteşar Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden ile birlikte Burhaniyeiçin görüşmelerde bulunan Başkan Uysal’ın gündeminde; Atatürk Kapalı Spor Salonunun bakım ve tadilatı, yine Kapalı Spor Salonu bahçesinde yapılması planlanan yarı olimpik yüzme havuzu, Amatör Spor Kulüpleri sahasının yerinin değiştirilerek mevcut stat yeri hakkında yeni bir düzenleme yapılması konuları yer aldı. Burhaniye gençliği için çalışmalarını sürdüren Başkan Uysal, birçok müsabaka ve turnuvaya ev sahipliği yapan Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonunun, yaklaşık 350 bin TL’lik maliyetli bakım ve onarım işini masaya yatırdı. Ayrıca Spor Salonu bahçesinde yapılması planlanan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun da yatırım programına alınması için görüşmelerde bulundu. İlçe merkezinde bulunan stadın daha uygun bir alana taşınarak modern bir halde yeniden yapılmasını belirten Başkan Uysal buna bağlı olarak mevcut stat yerinin de modern bir kent meydanı olarak yeniden düzenlenmesi konularında yetkililer ile görüştü. Projelerinin uygulanması konusunda Bakanlıktan söz alan Başkan Uysal Burhaniye’nin en yakın zamanda modern ve kullanışlı spor alanlarına kavuşacağını belirtti.
“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ”
Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz diye belirten Başkan Uysal “özellikle ilçemiz gençliğinin ve sporcularının dört gözle beklediği haber hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan olumlu yanıtlar aldık. Söz verdiğimiz kapalı yüzme havuzu projesi ve mevcut stadımızın yeniden düzenlenerek modern bir hale getirilmesi konusunda sözümüzü aldık. 8 Eylül stat yerimiz değişerek şu anki stat yerimizi modern ve kullanışlı bir kent meydanı haline gelecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1